Як перестати боятися літаків.

Аерофобія - це справжня хвороба, при якій людина відчуває страх перед польотами. Різна ступінь її прояву знайома багатьом, хто хоча б раз літав на літаку. Страх перед польотами не залежить від кількості зльотів і посадок, йому піддаються і часто літають, і ті, кому за все життя довелося підніматися на борт авіалайнера лічені рази.
Інструкція
1
Якщо ви всього лише відчуваєте неприємні відчуття і переживання, перебуваючи на борту літака, то це не фобія. При справжньою аерофобії людина не в змозі навіть змусити себе приїхати в аеропорт, а якщо його туди і привезли, то зайти в літак йому буває проблематично. Таким хворим слід звертатися до фахівців. А впоратися зі звичайним страхом і хвилюванням перед польотом допоможуть вправи на релаксацію, хороший настрій і натуральні заспокійливі засоби.
2
Комусь стає легше від даних, наведених статистикою, з яких випливає, що літак безпечніше поїзда і автомобіля. Але не варто перед польотом шукати в інтернеті факти, що підтверджують безпідставність вашої тривоги. У процесі пошуку ви, швидше за все, знайдете багато такого, від чого вам перехочеться летіти. І в літаку вам буде згадувати не статистика, а жахливі подробиці авіакатастроф. Найкраще мати оптимістично налаштованого супутника або сусіда, який при необхідності призведе вам всі плюси пересування по повітрю.
3
Якщо ви нервуєте за кілька тижнів/днів до поїздки, почніть приймати заспокійливі засоби на натуральній основі. Деякі з них, такі як настоянка півонії і звіробій, необхідно почати пити заздалегідь, так як відразу вони не дають бажаного ефекту. Крім цього можна випити пару таблеток валеріани безпосередньо перед польотом. Тим, кого крім страху мучить нудота, необхідно придбати таблетки від захитування.
4
За кілька днів до польоту, в день вильоту і в літаку зробіть дихальну гімнастику. Влаштуйтеся зручніше в кріслі, закрийте очі і розслабтеся. Постежите за дихальним процесом - як ви вдихаєте холодне повітря, який проходить по трахеї, легким, повертається назад, а потім видихаєте тепле повітря. Дихайте повільно і намагайтеся ні про що не думати.
5
Спробуйте думати не про політ, а про мету подорожі. Їдете у відпустку - уявляйте, як відмінно відпочинете на море, у відрядження - обміркуйте професійні питання. На борту літака почитайте журнал, не пов'язаний з авіацією, поїжте - їжа сприяє притуплення почуття небезпеки.
6
Сам страх ніякої шкоди для вас не несе. Тому тим, хто всупереч усьому літає, але здригається від розпочатої турбулентності і вцепляется в підлокітники крісла на зльоті та посадці, можна порадити лише одне - не боятися страху. Віддавайтеся йому з головою в критичні з вашої точки зору моменти, а в інший час насолоджуйтеся польотом!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wrBWVvFmOB4
Зверніть увагу
Не зловживайте алкоголем до і під час польоту. Заспокоює спиртне далеко не всіх. До того ж, є ймовірність виникнення ускладнень зі здоров'ям.