Як намалювати туман. Як виходить туман.

Картина Клода Моне «Міст Ватерлоо. Ефект туману »свого часу викликала фурор серед освіченої публіки. Вона продовжує захоплювати глядачів уже друге століття, незважаючи на те, що після великого французького художника цей прийом стали використовувати інші живописці. Глядачі неминуче задають собі питання - і як це у них виходить? Тим часом нічого неможливого немає, навіть якщо ви пишете не масло, коли ефект туману досягається за допомогою дрібних мазків, а аквареллю або гуашшю. Туман можна намалювати навіть кольоровим олівцем або крейдою, і для цього існує кілька прийомів.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - гуаш;
  • - акварель;
  • - олівці;
  • - ластик;
  • - шкурка №0;
  • - зубна щітка;
  • - непотрібна лінійка;
  • - ніж або лезо.
Інструкція
1
Спочатку подумайте, на що ви дивитеся крізь туман. Це може бути місто, поле чи ліс - та що завгодно. Туман дуже рідко буває настільки густим, що крізь нього не видно абсолютно нічого. Зазвичай якісь обриси предметів все ж простежуються. Малюйте пейзаж або натюрморт в тій же техніці, в якій збираєтеся малювати туман.
2
Якщо ви малюєте олівцями, туман найпростіше намалювати методом розтирання. Дрібно настругати грифель білого олівця. Його можна навіть потовкти у ступці. Сухим пензлем акуратно нанесіть порошок на різні ділянки малюнка. Розітріть його по всьому малюнку. Це можна зробити гумкою, дрібною шкіркою або навіть просто шматочком паперу. Все залежить від того, на якому аркуші ви малюєте і наскільки тверді у вас олівці. Для товстої щільного паперу більше підійде шкурка, на тонкому аркуші зручніше використовувати ластик. Частина малюнка при цьому теж розітреться, проте в тумані всі предмети здаються дещо розмитими.
3
Туман на малюнку аквареллю можна зробити точно так само, як і олівцями. Але можна використовувати й інші методи - наприклад, розмивання. Виконати його необхідно, поки малюнок ще не висох. По сирій акварелі пройдіть мокрою товстої пензликом. Можна у воду додати трохи відтінку - зробити туман блакитним або жовтуватим, залежно від того, в яких тонах виконаний малюнок.
4
При малюванні гуашшю туман найкраще зробити методом набризкування. Розведіть густу гуаш. Умочіть в неї зубну щітку. Набризгайте гуаш густим шаром, зачіпаючи щіткою про край лінійки. Для того щоб туман не був схожий на снігопад, візьміть щітку з твердою щетиною. Намагайтеся набризкують фарбу так, щоб крапельки опинилися один від одного на невеликій відстані.
5
Можна зробити і по-іншому. Розведіть білу гуаш пожиже, щоб вона вийшла прозорою. Толстой м'якою кистю нанесіть її на малюнок у тих місцях, де повинен бути туман. Ця техніка трохи нагадує акварельний, оскільки теж використовується прозора фарба.
Корисна порада
Туман не обов'язково повинен бути білосніжним. Він може здаватися блакитним, жовтуватим або рожевим. Тому в товчений білий олівець можна додати трохи графіту інших кольорів. При цьому порошок необхідно добре перемішати; Якщо ви малюєте кольоровий туман аквареллю, при переході від одного відтінку до іншого необхідно змінити воду, інакше туман вийде брудним; Дуже цікавим може вийти туман, намальований на кольоровому папері; При малюванні туману враховуйте закони перспективи. Предмети, які знаходяться далі, здаються більш розмитими, а туман навколо них - більш густим; Восковими крейдою ефект туману досягається точно так само, як і при малюванні олівцями. Для пастелі ніяких додаткових прийомів не потрібно, достатньо зробити контури більш розмитими, ніж зазвичай.
У малюванні найбільше цінується вміння художника реалістично відобразити будь-яку річ, яку він бачить біля себе. Велику складність для початківців художників представляє малювання поверхні води, так, щоб вода виглядала достовірно. Найкращим способом створити на папері ілюзію водної поверхні є малювання аквареллю - легкої прозорої фарбою на водяній основі.
Інструкція
1
Зволожите папір за допомогою широкої мокрою кисті, змоченою в простій воді.
2
Візьміть кисть тонший, виберіть відповідний для води колір фарби і починайте наносити тонкі горизонтальні мазки по мокрому папері.
3
Визначте, де на вашому малюнку буде лінія горизонту. Ближче до лінії горизонту лінії підходять один до одного ближче, чим далі вони від лінії горизонту і ближче до нижнього краю аркуша - тим більше відстань між лініями. Така розбіжність у відстанях дозволить вам добитися ефекту перспективи.
4
Завжди беріть пензлем невелику кількість фарби. Якщо взяти занадто багато фарби, малюнок вийде занадто «густим», і ви ризикуєте зіпсувати його занадто яскравими плямами.
5
Щоб зробити насиченішим передній план малюнка, там, де вода підходить до нижнього краю аркуша паперу, покрийте папір легким синюватим кольором, розвівши невелика кількість синьої фарби у воді.
6
Поверх колера робіть мазки пензлем. Щоб не пропадав ефект прозорості та об'єму води, робіть мазки частими - це імітує хвилі і брижі, а також не покривайте кольором всю поверхню паперу. Лінію води, близьку до горизонту, можна залишити на тлі білого аркуша.
7
Не забудьте по зволоженому листу домалювати небо, без якого вода не буде виглядати реалістично. Поєднуйте блакитні, жовті, синюваті і біло-сірі відтінки для того, щоб зімітувати хмарну або сонячну погоду.
8
На передньому плані при бажанні ви можете намалювати дерево або квітку, що зробить ваш малюнок цікавіше.