Як шити норку.

Вироби з хутра норки не виходять з моди вже багато десятиліть. Шуби, манто, жилети, шапки будь-яку жінку перетворять на справжню леді і при правильному догляді будуть служити дуже довго. Зазвичай такі вироби замовляють в ательє, але це не завжди безпечно - хутро можуть і зіпсувати. До того ж далеко не у всякому спеціалізованому ательє беруться перешивати хутряні вироби. Але якщо є деякі навички шиття, то зшити вподобану річ навіть з такого дорогого і вишуканого матеріалу можна і самій. Для цього необхідна насамперед точна викрійка вироби.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - стара шуба або шкурки;
  • - кравецькі шпильки;
  • - лезо;
  • - ножиці;
  • - кулькова ручка.
Інструкція
1
Техніка розкрою залежить від того, з чого саме ви шиєте - зі старої шуби або з нових шкурок. Зі старої шуби можна зшити виріб меншого розміру - шапку або жилетку. Шубу можна попередньо розпороти по бічних швах, щоб зручніше було її розкласти, але можна цього і не робити. Покладіть шубу ворсом вниз, обведіть викрійку, не забуваючи про припуски на шви. При шиття шуби напрям ворсу враховувалося, тому ваше завдання - розкроїти деталі, враховуючи цю обставину. Тобто якщо ви кроіте жилет, то верх полички і спинки повинні розташовуватися паралельно верхнім зрізах шуби, але не навпаки. Обводити викрійку краще кульковою ручкою. Вирізати деталі найзручніше лезом, оскільки ножиці можуть пошкодити ворс.
2
Якщо ви збираєтеся шити з нових шкурок, то робіть все навпаки. Спочатку, звичайно, переведіть на папір і виріжте викрійку. Потім починайте накладати на неї шкурки, підбираючи їх за кольором і враховуючи напрямок росту ворсинок. Відразу вирішите, як саме ви будете зшивати шкурки. Це можна зробити встик вручну, швом «через край». Але можна використовувати і швейну машинку, якщо вона шиє хутро (старий «Зінгер» робить це ідеально). Поки ви накладаєте шкурки на викрійку, скріпляйте їх шпильками. Якщо ви збираєтеся шити вручну, шкурки можна просто підігнати один до одного і приколоти до викрійці, припуски в цьому випадку не потрібні. Для машинного шва залиште невеликі припуски.
3
Вручну можна починати шити відразу після того, як прикріпили шкурки до викрійці. Зшивайте шкурки встик, намагаючись прошивати тільки шкіру, не зачіпаючи ворсу. Шити можна однією або двома голками одночасно. Покладіть деталь перед собою шкірою вгору. Закріпіть нитку. Виведіть її на сторону шкіри, проведіть трохи навскоси через зріз, зробіть прокол і виведіть нитку на сторону ворсу. Зробіть прокол у другій деталі навпроти місця, через яке ви виводили нитка на «шкіряну» сторону в перший раз. Виведіть нитку, зробіть косою стібок і виведіть голку на сторону ворсу. Таким чином прошийте весь шов, а потім і інші шви.
4
Хутро можна і сострочіть на машинці. При цьому ні в якому разі не можна прасувати шви. Їх можна розправити кільцем ножиць, а потім легенько простукати дерев'яним молотком. Робити це треба дуже акуратно, щоб не вибити ворс.
Зверніть увагу
При шиття вручну краще використовувати одночасно дві голки. Для того щоб виконати шов правильно, уявіть собі, що ви шнуруете черевик.
Корисна порада
Замість леза можна використовувати ножиці з короткими кінцями.