Як лікувати хвороби суглобів.

Основними клінічними ознаками запалення суглобів є біль у суглобі, набряк, зміна форми суглоба, почервоніння шкіри над суглобом, порушення функцій і підвищення температури шкірних покривів над хворим суглобом. Як правило, запальні болі виникають раптово, частіше вранці. Болю більш постійні і сильні при гострому запальному процесі, при хронічному запаленні біль виникає при ходьбі або бігу. В результаті набряку м'яких тканин, хворий суглоб змінює свою форму.
Інструкція
1
Запалення суглобів протікає в гострій, підгострій і хронічній формі. Гострі форми артритів протікають швидко і закінчуються одужанням з відновленням всіх функцій суглоба (наприклад, при ревматичному артриті). При хронічному запаленні суглоба може наступити повна втрата його функцій, що призводить до інвалідизації хворого (при ревматоїдному артриті). До ускладнень відносяться: флегмона, сепсис, остеомієліт; підвивихи і вивихи суглоба.
2
Для уточнення діагнозу запалення суглоба (артриту) проводять повне обстеження хворого, виявляють зовнішні ознаки запального процесу, призначають додаткові дослідження (рентгенологічне, пункцію суглоб та інші), аналізи: клінічний і біохімічний крові, загальний аналіз сечі, дослідження внутрішньосуглобової рідини .
3
Лікування артритів досить тривалий процес, так як вони схильні до хронічного перебігу. При важких формах запалення суглобів лікування проводять в стаціонарі, а потім після зменшення гострих проявів продовжують в поліклініці. Антибактеріальні препарати широкого спектру дії призначаються за наявності інфекційного артриту (при гнійних артритах). Додатково застосовують лікарські препарати, які зміцнюють імунну систему організму, кортикостероїдні гормони, нестероїдні протизапальні засоби. При артритах з вираженим больовим синдромом призначається курс гормональної терапії (преднізалон, гідрокортизон).
4
Якщо в порожнину суглоба проникають патогенні бактерії, то може розвинутися інфекційний артрит. Цей вид артриту вимагає негайного курсу лікування, так як він без терапії може призвести до повного руйнування тканин і розвитку різних гнійних процесів. У терапії призначаються антибіотики, обов'язково проводиться іммобілізація суглоба. Може знадобитися навіть хірургічне втручання: розтин і дренаж порожнини суглоба. У період субремиссии обов'язково призначаються фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, УВЧ, СМТ та інші), курс масажу і лікувальна фізкультура. Лікування проводиться під контролем лікарів фахівців. У період ремісії рекомендовано проводити санаторно-курортного лікування.