Як лікувати вивих плеча.

Так уже повелося, що найчастіший вивих , який буває у людини - це вивих плеча. Чому «вилітає» плече? Природа, забезпечуючи рухливість суглоба, на жаль, пожертвувала його міцністю. Головка кістки поміщена в дрібну капсулу (западину) суглоба. Зв'язки, які утримують її, досить нечисленні і слабкі. Тому при травмі плеча, головка просто вискакує з суглобової западини. Якщо таке сталося, то подальша доля руки буде повністю залежати від того, яку першу допомогу ви отримали.
Інструкція
1
Ні в якому разі не намагайтеся поставити плече на місце самостійно. Надивившись фільмів, деякі намагаються просто смикнути руку - це не допоможе. А наслідки такого смикання можуть бути дуже серйозними. Розірвуться не тільки зв'язки і сухожилля, але і кровоносні судини і нерви.
2
Зафіксуйте суглоб шиною або бинтом і терміново вирушайте в лікарню або травмпункт. Доктор призначає рентгенівський знімок, щоб спростувати або підтвердити різні кісткові ушкодження. Під місцевим знеболенням проводиться щадне вправлення плечового суглоба і накладення гіпсового лангету на три тижні. Необхідність цього очевидна - розриви м'яких тканин повинні зарубцюватися.
3
Ні в якому разі не знімайте лангет самостійно і раніше терміну, навіть якщо больові відчуття пройшли, і не починайте потихеньку розробляти суглоб. Незміцніла суглобова западина і зв'язки під додатковим навантаженням не витримають, і ви отримаєте повторний вивих . Суглоб настільки може розбовтатися, що вивих плеча перетворитися з первинного в звичний. Ваше плече буде вилітати при найменших навантаженнях, навіть коли ви будете солодко потягуватися і перевертатися в своєму ліжку. Лікується постійний вивих тільки хірургічним втручанням.
4
Корисно для обездвиженного суглоба робити наступне ізометричне вправу. Натискайте лангет на стіну або іншу опору. Напруга має тривати пару секунд, поступово збільшуйте час натискання до 10 секунд. Повторюйте вправу близько трьох разів на день.
5
Після зняття лангету пройдіть курс реабілітації, що включає в себе масаж, лікувальну гімнастику, електростимуляцію м'язів пошкодженої руки. Мета цих процедур: відновлення рухливості суглоба і попередження повторних вивих ів. Лікуйте плечової вивих правильно, і вам не доведеться стати постійним відвідувачем медичної клініки.
Зверніть увагу
Лікування вивиху плеча складається у вправленні вивихнутою кістки з наступним відновленням функції руки. Потрібно пам'ятати, що чим раніше після вивиху проводять вправлення, тим легше його здійснити, тому що чим більше часу проходить з моменту вивиху, тим виражено зміни в суглобі і навколишніх м'яких тканинах.
Корисна порада
Як лікують вивих плеча? Лікування даної патології передбачає відновлення нормального розташування кісток. Додатковим лікуванням вивиху плеча стають спокій, фіксує пов'язка, холодні компреси, спеціальні вправи і прийом нестероїдних протизапальних препаратів, рідше наркотичних знеболюючих.