Як навчити грудничка плавати.

Ще до появи дитини на світ вода для нього є середовищем існування. Плаваючи в навколоплідних водах в утробі матері, ще не народжений малюк набуває досвіду плавця. Але після народження йому не надають можливості скористатися цим досвідом, і вміння плавати у воді як у своїй стихії швидко проходить. Як же зберегти це вміння у грудничка ?
Інструкція
1
Виявляється, плавання з самого народження просто необхідно малюкам, так як при цьому запускаються природні рефлекси організму, а значить мозок починає посилено працювати. В подальшому житті це дуже добре позначиться на інтелектуальних здібностях дитини та її фізичному здоров'ї. Холодні і контрастні водні процедури відмінно тренують нервову та імунну систему дитини.
2
Як навчити грудничка плавати? Заняття з дитиною починають не раніше, ніж через півгодини після годування. Перед цим дитину добре розігрівають за допомогою масажу у рефлекторних вправ. Дитину піднімають, вклавши свої вказівні пальці в його ручки, розводять його ніжки, по черзі підтягують коліна малюка до ліктика. Голова грудничка при цьому не повинна перекошуватися.
3
Після підготовки переходять до плавання. Можна проводити два види водних процедур - це пірнання в холодній воді (малюк буде плавати під водою) і плавання в теплій воді.
4
Чому лікарі рекомендують холодну воду? Тому що після холодної води зміцнюються слизові оболонки, тому поліпшується зір дитини. А тепла вода на слизові діє негативно. До того ж холодна вода гартує дитячий організм.
5
При плаванні в холодній воді ванну наповнюють водою, температура якої 15-17 ° С. Дитинку опускають у воду, тримаючи за пахви. Після того як ніжки малюка торкнуться води, у дитини рефлекторно затримується дихання, тому його можна опускати в воду горизонтально обличчям вниз. Через секунду-дві малюк почне плавати. За іншою методикою дитини проводять під водою.
6
Перед пірнанням малюкові потрібно сказати, що «ми зараз пірнемо». Навіть недавно народжений малюк прекрасно розуміє слова матері. Під водою дитина може плавати приблизно 5 секунд.
7
Якщо ж плавання проводиться в теплій воді або перед пірнанням малюк був відвернений грою або розслаблений, то перед пірнанням дитинці потрібно плеснути трохи води на личко, щоб спрацював рефлекс, і дитина встигла затримати подих і не злякався, хлебнувши води.
8
Пірнання в теплій воді чергують з плаванням. Одну руку тримають на підборідді малюка, другу - на його потилиці. Можна поводити дитину по воді на спинці, а потім перевернути на животик. У перші місяці життя дитині можна плавати не більше 15 хвилин.
9
Після плавання малюка виймають з води, витирають і тепло загортають. Дитині потрібно дати відновити дихання і прийти в себе після водних процедур, а потім погодувати, якщо він встиг зголодніти.
Зверніть увагу
Якщо Ви хочете навчати дитину плаванню, то під час вагітності теж бажано займатися в воді. У батьків, які люблять воду і вміють плавати, більше впевненості в доцільності занять з малюком. Кінцева мета - до однорічного віку навчити дитину, по-перше, самостійно триматися на поверхні води протягом 20-30 хвилин, по-друге, пірнати на невелику глибину, до ставать з дна іграшки і плавати під водою протягом 7-8 секунд.
Корисна порада
Як навчити новонародженого плавати у ванній. Навчання грудничка плавання найкраще починати в перші 2-4 тижні життя, так як надалі плавальні рефлекси малюка будуть тільки згасати, і приступити до навчання знову можливе не раніше, ніж в 3 роки - коли дитина навчиться краще розуміти слова та пояснення батьків. Перше занурення в воду повинно відбуватися тільки після отримання відповідних інструкцій від педіатра або тренера з плавання ...
Навчання грудних малюків плаванню робить позитивний вплив на їх організм. Рухова активність у воді покращує травлення, викликає апетит, зміцнює м'язи і суглоби. Навички плавання у дітей зберігаються з моменту появи на світ. До народження дитина плаває в навколоплідної рідини в утробі матері, тому йому буде знайомо перебування у воді у віці до 3-4 місяців.
Інструкція
1
Заняття плаванням слід починати не раніше 2 тижнів після народження малюка, коли заживе пуповина. Проводити заняття потрібно з підвищеною обережністю, оскільки голова у новонародженого дитини важка по відношенню до інших частин тіла, то її потрібно обов'язково притримувати за підборіддя, щоб малюк не набрав у рот води.
2
Під час перших занять потрібно занурювати дитини в воду на спині, починаючи з ніжок, і повільно водити по воді в різні боки. Далі можна пробувати плавання на животику. З місячного віку можна починати затримку дихання, занурюючи голову дитини в воду до рівня носа на 5-8 секунд, а також збільшувати час перебування у воді, але не більше ніж на 5 хвилин.
3
Температуру води можна знижувати з кожним заняттям плаванням, поступово з 37 до 31 градусів (по 0,4 градуса кожен місяць). Після досягнення малюком 1 року, можна знижувати температуру води по 1 градусу кожен місяць.
4
самостійне плавання в басейні слід навчати з 2-х місяців, при цьому дитина повинна вміти гребти руками і володіти навичками затримки дихання. Для того щоб набуті навички плавання не пройшли даром, заняття у воді повинні бути не менше 4 разів на тиждень, а в басейні - 2 рази на тиждень.
5
Займатися з дитиною плаванням потрібно, орієнтуючись на його настрій і поведінку. Заняття у воді повинні приносити задоволення і радість маляті. При проведенні занять з дитиною не завадить спілкуватися з ним, говорити, як потрібно рухатися і пояснювати йому, що він плаває. Якщо навчати дитини плавати з грудного віку, він буде рости здоровим, а організм буде протистояти багатьом захворюванням. Також плавання сприяє розвитку мислення і орієнтації у малюка.