Як визначити вологість у кімнаті.

Питання вимірювання вологості хвилює не тільки фізиків, але й синоптиків. Та й нас - звичайних людей це теж повинно цікавити, особливо в тому випадку, якщо ми досить багато часу проводимо в приміщеннях. Адже надмірна вологість справляє негативний вплив не тільки на людину, а й на квартиру в цілому. Саме тому вологість потрібно контролювати. Існує кілька способів вимірювання вологості в приміщеннях.
Вам знадобиться
  • гігрометр або психрометр.
Інструкція
1
Принцип дії гігрометрів полягає в аналізі впливу вологості на певну матерію. Наприклад, волосной гігрометр використовує дивну особливість людської волосини - змінювати довжину під впливом вологості повітря. Такий метод дозволяє виміряти вологість в межах від 30% до 100%. У плівковому гігрометрі використовується інший чутливий елемент - органічна плівка. Проте дані види гігрометрів менш точні, ніж психрометри, але в зимовий час вони - основні прилади, за допомогою яких вимірюється вологість . Крім перерахованих вище, існує ще кілька видів гігрометрів: ваговий, керамічний, електролітичний, конденсаційний.
2
Досить популярний психометрический спосіб визначення вологості в приміщенні. При використанні гігрометрів існує відхилення приблизно в 5%, але використовуючи психрометр, ви отримаєте абсолютно точний результат. Психрометр складається з двох термодатчиків: один з них вологий, інший - сухою. Вологість датчика досягається за рахунок того, що він обмотаний мокрою тканиною. Волога випаровується і в результаті охолоджує термометр. У той же час інший датчик фіксує точну температуру повітря в приміщенні. Отримані дані передаються в мікропроцесор, який вимірює відносну вологість повітря.
3
Але що робити, якщо ні психрометра, ні гігрометра у вас немає? Дізнатися приблизне значення вологості в приміщенні можна і більш легким способом. Налийте в невелику склянку холодної води, потім поставте його в холодильник на кілька годин, так щоб вода охолола до 3-5 градусів. Взявши охолоджений стакан з холодильника, помістіть його в кімнату, в якій потрібно виміряти вологість повітря, причому склянку з водою потрібно поставити якомога далі від опалювальних приладів. Протягом декількох хвилин спостерігайте за поверхнею скла: - якщо стінки склянки спочатку запотіли, а через п'ять хвилин стали сухими, то це означає, що повітря в приміщенні сухе; - якщо поверхня так і залишилася запітнілій, то в приміщенні помірна вологість ; - про високої вологості свідчать утворилися струмочки води на стінках склянки.