Як зробити черешки троянд.

Деякі любительки квітництва чекають не дочекаються, коли піде гість, який подарував їм букет троянд , щоб перетворити прекрасні квітки в живці для подальшого розведення. Такі вже ми жінки, минуща краса нас гнітить, а довгограюча надихає. Шкода тільки виростити троянд и з цих живців буде непросто.
Інструкція
1
Квіти, складові асортимент квіткових магазинів для кращого збереження обробляють хімічними реагентами. Отримати життєздатні живці від таких кольорів важко. Більше шансів укоренити держак, тільки що зрізаний з куща в спеціальній теплиці-розпліднику або хоча б у сусіда по городу.
2
Для держака виберіть ділянка стебла довжиною 10-15 см, на якому присутні три досить розвинені нирки. Нижній зріз робиться безпосередньо під ниркою або на 1/3 відстані до наступної нирки, розташованої нижче по стеблу. Верхній зріз проводиться на відстані 2-3 мм над верхньою брунькою. Самі зрізи повинні бути косими і мати кут приблизно 45 градусів.
3
Якщо під рукою немає спеціального секатора, в якості інструменту для зрізання можна використовувати складаний ніж - він тонкий і гострий, як бритва. Ножиці краще не використовувати. Вони крім того, що зрізають, ще й здавлюють держак, пошкоджуючи його. Щоб запобігти загнивання листя, розташованих в нижній частині живця, їх видаляють, а великі верхні листки наполовину зрізують, щоб вони випаровували менше вологи.
4
Верхній зріз припікають марганцівкою або зеленкою. Свіжозрізаний держак на кілька секунд поміщають в стимулятор росту нижнім зрізом. Така обробка допоможе процесу вкорінення, а також посприяє розвитку більш потужної кореневої системи. У квіткових магазинах представлений широкий асортимент стимуляторів росту: бета-індол-масляна кислота, альма-нафтілуксусная кислота, гетероауксин та інші. Однак можна використовувати і перевірене домашнє засіб - сік алое. Сік алое отримують з дорослої рослини старше 3 років. Рослина перестають поливати і через тиждень зрізають з нього кілька листів. Листя витримують у холодильнику два тижні. Після цього з листя віджимають сік. Держак троянд и поміщають в такий натуральний стимулятор росту на 10-12 годин.
Корисна порада
Підготовлені таким чином живці готові до вкорінення!