Як визначити року випуску. Як обчислити вік автомобіля по брифу.

Точна дата випуску автомобіля - дуже важливий критерій для повного розрахунку мита, що сплачується за автомобіль. Різні країни-виробники машин встановлюють свої правила по визначенню року випуску "залізного коня". Одні визначають це за номером кузова, інші по VINу. Якщо знати, які норми прийняті у того чи іншого автозаводу, то можна легко зрозуміти, скільки років вашому транспортному засобу.
Вам знадобиться
  • техпаспорт
Інструкція
1
Щоб визначити рік випуску вашого японського автомобіля, загляньте під капот. Там знайдіть інформацію про марку, модель і номер кузова. Вона повинна бути написана на спеціальній накладці або наклейці. Саме по них і потрібно визначати рік випуску машини. Також можна пошукати необхідну інформацію щодо віку машини і за документами на транспорт.
2
У європейських автомобілів рік випуску потрібно визначати за допомогою VIN-номера. Саме він є основним ідентифікатором машини. Являє собою 17-значний буквено-цифровий код, бла року ря яким можна дізнатися практично всю інформацію по країні виробникові, типом кузова, році випуску транспортного засобу. Адже в VINе кожна буква і цифра відповідає за певну інформацію. Так, наприклад, році випуску присвоюється відповідна літера або цифра. Зазвичай вона знаходиться ближче до кінця цього номера.
3
Роки випуску моделей з 1971 по 1979 і з 2001 по 2009 позначають останньою цифрою календарного року. Тобто автомобілю, випущеному в 2005 році, буде відповідати цифра 5. А ось машинам, випущеним в період з 1980 по 1995 рік, відповідають тільки літерні значення, вказані в ідентифікаційному автомобільному номері. Вік певної моделі транспортного засобу в більшості європейських марок можна знайти на 10 місці VIN-коду.
4
Можна пошукати рік випуску у підтриманої іномарки в техпаспорті. Приблизно у чверті таких машин відповідна інформація на цю тему знаходиться саме в такому документі на транспортний засіб. Якщо ж у базі ГИБДД не вистачає даних, то в техпаспорті можна буде побачити позначку "н/н» - «не знайдений".
5
У деяких моделях, наприклад мерседесі, рік випуску варто пошукати на кермі. Тільки для цього доведеться трохи розібрати рульове колесо - зняти гумову накладку, що прикриває сигнал. Там ви повинні виявити незвичайне клеймо у вигляді сонечка і цифр, які, власне, і вказують рік випуску . Крім цього, практично у всіх іномарок їх вік можна дізнатися, прочитавши необхідну інформацію на кріпильних елементах ременів безпеки.