Як виховати папугу.

Перше, що повинні зробити люблячі господарі, це почати навчання своєї папугу . Без правильного виховання пернаті можуть стати просто нестерпними. Навчання птиці повинно бути безперервним. Тільки в цьому випадку можна домогтися значних успіхів.
Вам знадобиться
  • частування для папуги.
Інструкція
1
Знайдіть найулюбленіші ласощі папугу . І пригощайте його щоразу за хорошу поведінку. Робіть це завжди з руки, ніколи не кладіть його в годівницю. Якщо папуга воліє їжі ласку, в такому випадку нагороджуйте його тим, що він дуже любить.
2
Визначте розмір заохочення. Папуга хоче отримувати якомога більше, а у вас інтерес дати якомога менше, щоб продовжити тренування. Потрібно знайти золоту середину, яка влаштує і вас, і вашу пташку. За великий успіх краще дайте одне велике винагороду, ніж за кожну спробу - багато дрібних. Але, щоб птах відчувала впевненість, її необхідно підбадьорювати і хвалити за будь-який навіть малесенький прогрес.
3
Розбийте дресирування на кілька етапів. Очікувати ідеального виконання команди відразу не варто. Займайтеся з папугою по 10-15 хвилин 2-3 рази на день.
4
Навчання командам «назад» і «вперед» слід починати в спеціально відведеній кімнаті. Папуга повинен сидіти на стенді для тренувань. Щоб навчити команді «вперед» покажіть птахові частування, яке знаходиться у вас в руках. Скажіть: «вперед». Коли пташка навчитися підходити до вас і брати ласощі, повільно помістіть другу руку, стиснуту в кулак, між папугою і частуванням. Також можна запропонувати птахові ступити на ребро вашої долоні. Заохочуйте на перших етапах будь-яку спробу птиці до вас наблизитися. Якщо папуга втратив рівновагу або полетів, дайте йому заспокоїтися. Потім в тому місці, де знаходиться птах, знову повторіть вправу. Чи не повертайте його назад, на новому місці птах може краще виконати команду. Після того як птах взяла корм і хоче піти, промовте: «назад». Доведіть виконання команд «назад» і «вперед» до автоматизму. Папуга повинен виконувати їх скрізь і завжди без того, що вам доведеться повторювати команди кілька разів або підвищувати голос.
5
Переходьте до освоєння команд «можна» і «ні». Команду «ні» вимовляєте в тих випадках, коли птах вчиняє чи збирається робити щось заборонене. Не забувайте винагороджувати папугу за правильне виконання цієї команди. Наприклад, якщо ви застали вихованця за поїданням вашої книги, скомандували «ні», і птах відразу припинила це робити, її необхідно винагородити. Якщо папуга відмовляється вас слухати, зробіть несподіване легкий рух, щоб привернути його увагу. Папуга змушений буде подивитися на вас і припинить своє заняття. Похваліть і нагородіть птицю. В крайньому випадку, використовуйте якийсь предмет, який папузі не подобається. Наприклад, покажіть рушник, при цьому подавайте команду «ні». Команду «можна» давайте, коли бачите, що папуга хоче зробити що-небудь не заборонене. Нагороджувати за виконання цієї команди не треба, так як сама можливість це зробити, і є нагородою.