Як навчати щеняти.

Кожен господар мріє вивчити і виростити виховану і слухняну собаку. Щоб вихованець виконував всі ваші команди з величезним бажанням і радістю, зробіть процес навчання захоплюючим і цікавим для нього заняттям.
Вам знадобиться
  • ласощі для вихованця
Інструкція
1
Перше, що повинен засвоїти щеня - це його кличка. Собака повинна знати своє ім'я. Поки вона не почне на нього відгукуватися, не слід її чого-небудь навчати.
2
Навчання слід починати з команди «До мене». Вона є найважливішою для собаки. У цуценя підхід до господаря завжди повинен сприйматися тільки з позитивними відчуттями. Команді «До мене» навчити цуценя дуже просто. Коли ви кличе цуценя до себе, промовляйте цю команду, наприклад: «Джек, до мене!». Щоб цуценя підійшов швидше, залучіть його увагу, для цього можна поплескати в долоні або постукати по підлозі.
3
Привчати цуценя до повідця і виводити на прогулянку слід після курсу всіх необхідних щеплень. Нашийник підбирайте м'який зі шкіри, ширина його повинна бути 2-2,5 см. Повідець краще купити довгий зі шкіри. Спершу на цуценя надіньте нашийник і залиште його до вечора. Потім можна пристебнути поводок і виходити на прогулянку. Ідіть в тому напрямку, в якому хоче щеня, а не ви. Ніколи не смикайте за поводок і не тягніть його - це може спричинити за собою негативне сприйняття нашийника і повідка, а також привести до травми. Вихованець з часом звикне до повідця і сприйматиме його, як сигнал до прогулянки.
4
Тепер приступайте до навчання до команди «Поруч». Привчити до неї дуже складно, особливо для недосвідчених господарів собак. На прогулянці, коли щеня набігається, візьміть його за поводок. Ведіть його з лівого боку від себе. У правій руці тримаєте ласощі або його улюблену іграшку. Починайте рух, при цьому тримайте ласощі на тому рівні, на якому повинен іти щеня, і повторюйте команду «Поруч». Ні в якому разі не смикайте за поводок, вихованець повинен йти сам. Якщо песик хоча б кілька метрів пройшов правильно, то похваліть його і дайте ласощі. Намагаючись не перевтомлювати цуценя , повторіть все спочатку. Через кілька днів почніть обходитися без ласощів. Не забувайте хвалити його, якщо він все робить правильно. Ніколи не зліться і не сваріть вихованця, якщо у нього не виходить. Після декількох днів тренувань він навчиться.
5
Після того, як щеня повністю освоїть команду «Поруч», переходите до навчання команди «Сидіти». Після того як дасте вихованцеві команду «Поруч», пройдіть кілька метрів і зупиніться. Покажіть цуценяті ласощі і тримайте його над головою так, щоб він сів, при цьому промовте «Сидіти». Як тільки він сяде, похваліть його і дайте ласощі. Повторіть ці дії ще 3-4 рази. При наступних заняттях обходитесь вже без ласощів. Після засвоєння цієї команди під час ходьби, почніть відпрацьовувати її без команди «Поруч». Для цього покличте цуценя до себе й промовте «Сидіти». Можливо песик сяде відразу, якщо цього не відбудеться, допоможіть йому, піднявши ласощі над головою. Повторіть кілька разів з частуванням, а потім - без нього. З часом вихованець вивчить цю команду і буде її виконувати її в будь-якому випадку.
6
Щоб навчити цуценя команді «Лежати», візьміть частування в праву руку, а ліву покладіть на лопатки вихованця, і відпускайте ласощі вниз так, щоб цуценя ліг, при цьому проговорюйте команду «Лежати» . Собака повинна знаходитися зліва від вас. Не тисніть на спину цуценя і не примушуйте його лягти. Коли вихованець ляже, протримаєте його кілька секунд в цьому положенні, не розтуляючи руку з частуванням. Потім віддайте ласощі і похваліть цуценя . Для закріплення результату, повторіть ці дії кілька разів.
7
При навчанні команді «Стояти» цуценя має перебувати в лежачому або сидячому положенні зліва від вас. Частування візьміть в праву руку, а під живіт вихованця помістіть ліву. До носі собаки піднесіть частування, проговорите команду «Стояти» і підійміть частування вгору і вперед так, щоб цуценя встав. Повторюйте ці дії, поки не досягнете результату.
Недарма на роль собак-кіногероїв часто вибирають саме німецьких вівчарок. Ці красиві, сильні, розумні собаки вже багато десятків років служать людям. Їх використовують і як службових, і для випасу худоби, і просто заводять в якості кращих друзів. Але виховання німецьких вівчарок ні в якому разі не можна пускати на самоплив.
Інструкція
1
Німецька вівчарка - це собака розумна і виконавча, тому особливих труднощів з її дресируванням у вас не виникне. Але щоб процес пройшов легко, вивчіть особливості цієї породи. Із самої назви породи зрозуміло, що виводилася вона для випасу худоби. Тому в німецькій вівчарці закладений інстинкт переслідування - ці собаки люблять ганятися за тваринами, а іноді і за людьми.В самому початку процесу дресирування ви повинні дати собаці зрозуміти, що ви - її командир, «ватажок зграї». Ні в якому разі не давайте собаці відчути себе головною, не дозволяйте їй контролювати процес дресирування. Якщо ви не будете повністю контролювати собаку, вона просто не буде підкорятися командам.
2
У собаки повинен бути тільки один дресирувальник. Якщо ви взяли на себе цю роль, то ви повинні робити разом з нею все - гуляйте з нею, годуйте її, грайте з нею і займайтеся, не передавайте ці обов'язки нікому. Крім того, чим більше часу ви будете проводити з собакою, тим більш довірчі відносини складуться між вами. Якщо пес буде вам довіряти, то він буде і слушаться.Однако це не означає, що собаці потрібно забороняти спілкування з іншими членами родини. Це допустимо тільки в тому випадку, якщо ви дрессіруете службову собаку. Якщо ви просто вирішили навчити вихованця основним командам, дозволяйте іншим грати з ним.
3
Так як вівчарка належить до пастуших собак, їй потрібні постійні фізичні навантаження. Дозволяйте їй щодня пробігати досить великі відстані, дозволяйте грати з іншими собаками. Якщо є така можливість, організуйте заняття в басейні - нехай плаває. Без регулярних тренувань собака буде почувати себе погано.
4
Поповніть собаку основним командам, таким, як «Сидіти», «Лежати», «Місце», «Фу», «Поруч». Пам'ятайте, що всім цим командам вчити тварину потрібно ще в щенячому віці. Поняттю місця собаку взагалі потрібно навчити в той момент, коли ви вперше приносите її додому. Покажіть їй місце, де вона буде спати і скажіть: «Місце!». Час від часу відносите туди цуценя і нагадуйте йому, що це і є його місце. Дуже скоро він прівикнет.Чтоби навчити цуценя командам «Сидіти» і «Лежати», вам доведеться спочатку самостійно присаджувати і укладати цуценя , вимовляючи при цьому команду. Щоб цуценя запам'ятав команду «Поруч», на прогулянці час від часу давайте йому команду і обережно підтягуйте до себе поводок. Завжди заохочуйте собаку за виконане завдання - німецьким вівчаркам ваша похвала особливо важлива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zRUWFYiTPAM
Корисна порада
Ніколи не карайте собаку фізично, не кричіть на неї, не обманюйте. Інакше ніякого послуху ви не доб'єтеся, а ось агресії - запросто.