Як одягатися на колядки.

Колядки - це старовинний різдвяний звичай, з любов'ю описаний у творах Гоголем, що дійшов до наших днів у піснях і костюмах. Ви зібралися на колядки, вивчили слова, знайшли компанію, але ... що ж надіти?
Вам знадобиться
  • Костюм для колякок, мішок для частування
Інструкція
1
Ряжение - типово святочное звеселяння, яке супроводжує колядування. У Білорусі, на Україні, в Росії напередодні Різдва або Святок було прийнято ходити від хати до хати, співати спеціальні пісні (колядки) і збирати дари-частування у великий мішок. Ця традиція описана в етнографічній та художній літературі. Сьогодні релігійні традиції возвращаются.Еслі ви вирішили приєднатися до колядникам, вам слід надихнутися фільмами і літературними творами, де показана ця стародавня традиція. Рекомендуємо звернутися до творчості М.В.Гоголя, послухати записи різдвяних колядок.
2
Оберіть костюм, який підходить вам більше всього. Популярним костюмом були костюми тотемний тварин (коза, ведмідь, олень) і духів предків. Якщо вам до душі образ кози, знайдіть тулуп (або дублянку), надягніть його, вивернувши навиворіт, і не забудьте козячу маску. Таку «козу» водили, просячи у господарів, «щоб нашій козі да подарували решето вівса, поверх ковбаса, решето гречки на варенички». Даровану їжу складали в мішок.
3
Для того щоб вбереться ведмедем, ви можете взяти справжню ведмежу шкуру або ж зшити костюм зі штучного хутра. Чи не шийте цільний костюм. Цілком вистачить хутряний накидки з головою "ведмедя".
4
Для костюма "кобилки" використовуйте сіру або коричневу тканину. Зшийте голову, використовуючи гудзики-очі і гриву з бахроми для диванів. Тулуб такого костюма становить чохол, яким накривають 2-3 чоловік, так що цей кісткам стане вирішенням питання для цілої компанії.
5
Якщо ви вирішили, що вбиратися твариною ви не хочете, можна вибрати інший варіант. Цілком підійде костюм української дівчини або парубка. Для цього надіньте розшиту сорочку в українському стилі, картату спідницю, тулуп-дублянку, зробіть вінок з кольорового паперу. Одягнувшись так, ви будете виглядати цілком у дусі народного свята і відчуєте себе органічно, коли настане час співати колядки у незнайомих дверей.
Зверніть увагу
Колядувати краще в селі. Місцеві жителі з великим ентузіазмом зустрінуть ряджених, поділяться святковим частуванням і потім розділять вечерю. Можливо, це стане доброю традицією і допоможе вам дізнатися сусідів по вулиці.
Корисна порада
Невід'ємним атрибутом святкування є зірка на жердині. Це Вифлиємський зірка, яка прийшла з християнства, ставши частиною костюма ряджених.