Як визначити відкриті порти. відкритий порт Як визначити.

Під час роботи вашого комп'ютера, запущені додатки можуть працювати в режимі т.зв. "Прослуховування" мережевих портів. Це процес, при якому виділений програмою порт завжди відкритий, готовий до установки мережевого з'єднання і прийому-передачі даних. Відкриті мережеві порти потенційно можуть бути загрозою безпеці вашої системи. Знання списку відкритих портів допоможе вам правильно налаштувати мережевий екран і мінімізувати ризик проникнення ззовні. Для визначення відкритих портів можна скористатися консольної утилітою netstat, яка входить до складу будь постачання операційної системи Windows.
Вам знадобиться
  • Настільний комп'ютер або ноутбук з встановленою операційною системою Windows.
Інструкція
1
Вам необхідно запустити командний рядок. Викличте меню «Пуск» і виберіть пункт «Усі програми».
2
У списку встановлених програм відкрийте папку «Стандартні». Знайдіть і запустіть програму «Командний рядок».
3
У командному рядку надрукуйте і виконайте команду netstat -a | find "LISTENING". Результатом виконання команди буде список відкритих портів для всіх мережевих інтерфейсів вашого комп'ютера із зазначенням протоколу взаємодії.
4
Перегляньте отриманий список. Номери відкритих портів розташовуються у другій колонці разом з адресами мережевих інтерфейсів у форматі [адреса мережевого інтерфейсу]: [номер порту].
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3M87QBRY0sQ
Зверніть увагу
Інструкції по запуску командного рядка припускають, що на комп'ютері користувача встановлена російськомовна система Windows. Для англомовної системи шлях запуску командного рядка буде наступним: «Start» - «All Programs» - «Accessories» - «Command Prompt».
Корисна порада
Було розглянуто використання утиліти netstat для операційних систем сімейства Windows. У системах Unix для визначення відкритих портів дана утиліта може використовуватися аналогічно.
Щоб зрозуміти, як працює пара комп'ютерів, які встановили зв'язок один з одним по протоколу TCP/IP, потрібно знати, що для їх взаємодії встановлюється канал зв'язку (Session), за яким вони будуть передавати один одному інформацію. Щоб відправляє дані комп'ютер був упевнений, що вони надходять до відповідної програмі на потрібному комп'ютері, і приймає комп'ютер зрозумів, що отримані дані прийшли саме з потрібного комп'ютера і для потрібної програми, зв'язок встановлюється за схемою сервер-клієнт на заздалегідь обумовленому каналі зв'язку. Цей канал зв'язку називається «Порт».

Програма на комп'ютері-сервері налаштована таким чином, що знаходиться в режимі очікування запиту від клієнтської програми. Іншими словами вона «слухає» заздалегідь обумовлений порт (канал зв'язку). Клієнтська програма налаштована на відправку запитів виключно за заздалегідь обумовленим порту. Для зручності вони нумеруються від 0 до 65535. Існують загальноприйняті порти, які закріплені за часто використовуваними і популярними програмами, наприклад, поштові програми The Bat і Outlook Express використовують порт 110. Взагалі, цей порт зарезервований за всіма програмами, соединяющимися з поштовими серверами. Так, для браузерів зарезервований свій порт - 80. Він призначений для перегляду інтернет-сторінок з усіх браузеров.В процесі роботи з комп'ютером, особливо з встановленими анівіруснимі програмами, що забезпечують захист доступу в інтернет, виникає необхідність перевірити відкритий порт самостійно, щоб дати мережевій грі або програмі можливість з'єднання з іншими користувачами. Для цього потрібно впевнитися, що запитуваний таким додатком порт вільний від інших програм, а також заборонити антівіруснік блокувати даний порт. Для цього за допомогою команди «Виконати», яка доступна після активації кнопки «Пуск», ввести консольну команду netstat. Щоб перевірити відкритий порт самостійно і заодно переглянути список відкритих портів (тобто знаходяться на комп'ютері-сервері в режимі прослуховування - listening), необхідно в командному рядку набрати netstat -an | find/i «listening». Аналогічно можна ознайомитися з портами, які задіяні в даний момент в якому-небудь з'єднанні. Для цього потрібно набрати команду netstat -an | find/i «established». Щоб побачити повний список всіх портів, потрібно набрати команду netstat -a.