Як отримати воду з повітря.

З проблемою отримання води стикалися багато, кому доводилося потрапляти в екстремальні умови. Мандрівники нерідко виявлялися в ситуаціях, коли поблизу немає ні річки, ні навіть самого крихітного джерела. Між тим, вода для людського організму важливіше, ніж їжа, і якщо її не добути, то потрапив в біду мандрівник допомоги може і не дочекатися. Воду можна отримати з повітря. Вона має властивість конденсуватися, і якщо побудувати спеціальний пристрій, то за кілька годин вдасться отримати кількість вологи, достатню для підтримки життєдіяльності організму. Предмети, необхідні для будівництва конденсирующего пристрої, любителі екстриму зазвичай беруть із собою в похід.
Вам знадобиться
  • Лопата
  • Шматок поліетилену або іншого пластика
  • Трубка від крапельниці
  • Кілька каменів
Інструкція
1
Для конденсації води необхідно використовувати сонячне тепло. Якщо покласти на землю шматок поліетилену, повітря під ним почне прогріватися. Якась кількість вологи в повітрі завжди є, навіть якщо давно не було дощу. Треба тільки цю воду забрати. Повітря, що опинився між землею і поліетиленом, буде грітися доти, поки не насититься вологою так, що не зможе більше її утримувати. Поліетилен в будь-якому випадку буде холодніше що знаходиться під ним повітря, а відповідно, крапельки почнуть осідати на поліетилен. Якщо їх стане багато, вони стануть зриватися і можуть навіть потекти невеликими струмочками. Тому треба побудувати для них пастку.
2
Вирийте яму діаметром приблизно 1 м і глибиною близько 0,5 м. На дно ями поставте відро. Це і буде «пастка» для води. У відро вставте трубку від крапельниці і виведіть її наверх. Трубка може бути і гумовою. Головне, щоб вона була досить довгою, чи не менше відстані між краєм ями і відром. Якщо ви вставляєте трубку відразу, то її потрібно чимось закріпити - наприклад, покласти на краю ями камінь і прив'язати до нього трубку. Але її можна вставити і потім, коли все буде готово.
3
Розстелите над ямою шматок поліетилену. Він повинен не тільки повністю закривати яму, а й ґрунтовно провисати, тому шматок потрібен довжиною 1,5-2 м. Короткі краю його притисніть камінням. На середину поліетилену теж покладіть камінь. Вантаж повинен виявитися прямо над відром.
Зверніть увагу
Вода сконденсіруется не відразу. Потрібно почекати приблизно добу, перш ніж набереться 0,5 літра. Але ж можна зробити і кілька таких пристосувань, якщо є поліетилен або інший пластик. При цьому вночі вода буде конденсуватися швидше, ніж днем, оскільки поліетилен дуже швидко охолоджується, а грунт остигає набагато повільніше.