Як організувати приватний бізнес.

Для організації приватного бізнесу необхідно вибрати сегмент ринку, в якому спостерігається підвищений попит при недостатній пропозиції. Для цього треба провести ряд маркетингових досліджень. Принцип, чинний ще 15-20 років тому, коли в Росії панував «ринок продавця», а підприємці пропонували не те, що треба було споживачам, а те, що могли, в даний час вже не працює.
Вам знадобиться
  • Результати маркетингових досліджень
  • Бізнес-план
  • Маркетинговий план
  • Матеріальні активи
  • Приміщення
  • Персонал
Інструкція
1
Проведіть маркетингові дослідження в цікавлять вас галузях ринку. В результаті цієї роботи повинні з'явитися відповіді на питання щодо порожніх ніш, а також ніш, де вище всього конкуренція. Організовуючи приватний бізнес, важливо не тільки прийти першим, але і мати адекватні пропозиції, здатні зацікавити потенційних споживачів. Якщо такі пропозиції у вас є - черговість приходу на ринок такого вже великого значення мати не буде.
2
Складіть бізнес-план, в якому обов'язково має бути опис основних та супутніх продуктів або послуг, які збираєтеся запропонувати ринку. Також включіть докладний опис портрета цільової аудиторії - хто буде вашим «якірним» споживачем, хто - другорядним. Його необхідно супроводити інформацією про споживчі переваги потенційних покупців або замовників, а також - про те, що їх буде мотивувати звертатися саме до вас.
3
Розробіть технічні умови, якщо мова йде про виробництво будь-якого товару. Складіть специфікацію по обладнанню та план виробничих (і підсобних) приміщень. Чим складніше плановане виробництво, тим швидше слід звернутися за допомогою до професійних технологам і проектувальникам. Навіть організовуючи невеликий приватний бізнес, підходити до нього варто з усією можливою відповідальністю. В іншому випадку потім доведеться що-небудь переробляти.
4
Замовте маркетинговий план. Це - своєрідна інструкція по збуту товарів і послуг, а також просуванню вашої компанії. На сьогоднішній день без реклами і піару може вижити тільки дуже вузькоспеціалізований і затребуваний бізнес. Але без плану продажів не зможе стати рентабельним навіть він. В маркетинговий план також входить все, що стосується представництва вашої компанії в інтернеті. Якщо мова не йде про лотковій торгівлі овочами або іншої локальної діяльності, власний сайт стане істотною підмогою.
5
Найміть персонал. Залежно від величини вашої справи, може знадобитися від двох до кількох десятків людей. Рекомендується найняти грамотного бухгалтера і гарного менеджера з продажу. Від першого в чому залежить ставлення компанії з контролюючими органами, від другого - збут виробленої продукції.
Багато громадян Росс мають свої власні ідеї для бізнесу за кордоном, але проблема полягає в тому, що вони не представляють як їх можливо реалізувати. Більшість вважає, що бізнес з нуля в Україні - це щось дуже складне і практично нездійсненне. Насправді, це не так. Будь малий бізнес в Україні починається з ідеї. Підкріпіте свою ідею бізнес-планом, в який внесіть інформацію про структуру і цілі бізнесу, розпишіть всі витрати і доходи, а також визначте термін окупності вашого бізнесу.
Інструкція
1
Якщо ви добре обробили свою ідею для бізнесу, переходьте до наступного кроку - пошуку коштів для відкриття власної справи. Як і будь-який бізнес, бізнес в Україні вимагає фінансових вкладень. У деяких ситуаціях цей етап є найскладнішим, оскільки вам доведеться знайти інвесторів, яких потрібно зацікавити своїм, або отримати кредит у банку. Обидва варіанти не зовсім вигідні для вас, оскільки інвестори захочуть отримати частину бізнесу, а кредитори виставлять чималі відсоткові ставки. Крім того, пам'ятайте, що Україна відрізняється найбільшими ставками по кредитах у всій Європі. Тут, звичайно, ви значно виграєте, якщо будете мати свій стартовий капітал.
2
Будь-яку підприємницьку діяльність в Україні можна проводити тільки після державної реєстрації. Для цього визначте організаційно-правову форму вашого майбутнього підприємства: приватне підприємство (ПП), товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або фізична особа-підприємець (ФОП). Яку саме вибрати, вирішуєте ви самі, оскільки виділити кращу або гіршу з них неможливо, все залежить від того, чим ви збираєтеся займатися.
3
Після реєстрації отримаєте довідку з відділу статистики та дозвіл на роботу, виготовте власну печатку і відкрийте розрахунковий рахунок для підприємства в банку. Якщо ваш майбутній бізнес вимагає наявності ліцензії, обов'язково пройдіть відповідну процедуру. Такими видами діяльності можуть бути: медична практика, будівництво, туризм, автоперевезення та ін. Повний список ви можете прочитати в Законі України «Про ліцензування певних видів діяльності».
4
Після отримання ліцензії приступайте безпосередньо до підприємницької діяльності. Пам'ятайте, що приватний бізнес - це не тільки хороший дохід, а й велика відповідальність. Тому, перш ніж почати свою діяльність, уважно вивчіть і продумайте всі свої дії.