Як відновити техогляд.

Відновлювати втрачені документи - це процедура завжди неприємна і сполучена з витратою сил і нервів. Особливо, коли справа стосується документів, без яких ви не маєте права керувати своїм транспортним засобом. Одним з таких документів є талон технічного огляду автомобіля. Як же швидко і безболісно відновити цей документ?
Вам знадобиться
  • Ваш автомобіль, паспорт, документи на машину, невелика сума грошей.
Інструкція
1
Приїжджаєте на автомобілі в реєстраційний пункт, де ви отримували загублений талон. Детально пояснюєте співробітникам ситуацію і обставини втрати. Будьте готові до того, що вони зажадають від вас письмове пояснення обставин втрати. Це цілком нормальна практика.
2
Чекаєте, поки ваш автомобіль ідентифікують і звірять з базою даних ДАІ.
3
Заплативши необхідну суму за послуги з відновлення талона, отримуєте документи на відновлення. Отримавши бланки технічного огляду, відправляєтеся на майданчик і чекаєте звірки номерів двигуна, кузова і т.д. співробітником реєстраційного пункту. Результатом звірки повинна стати підпис відповідальної особи на бланку звірки ТО.
4
Йдете в банк, оплачуєте держмито, встановлену спеціально для випадків відновлення загубленого талона ТО.
5
З підписаним бланком і квитанцією про оплату повертаєтеся до віконця видачі талонів техогляд а і через 5-10 хвилин отримуєте дублікат.
Зверніть увагу
Варто пам'ятати, що єдиним законним способом відновлення втрачених документів, у тому числі і талона технічного огляду, є спосіб, про який вас проінформують компетентні органи. Звернення до третіх осіб, тим більше за плату, може призвести до порушення вами закону і, відповідно, до накладання на вас адміністративного чи навіть кримінального покарання.
Корисна порада
Бажано заздалегідь запастися письмовим поясненням обставин втрати у вільній формі. Просто на чистому аркуші напишіть всі подробиці, пов'язані з втратою талона ТО. Залиште вгорі місце для шапки. У реєстраційному пункті вам залишиться всього лише вписати заголовок, цим ви заощадите свій час.
Нова постанова уряду (що набула чинності 04.06.2011) переносить термін проходження техогляду легкових автомобілів, масою не більше 3,5 т, на 12 місяців. Це не означає, що водії не повинні проходити техогляд і можна їздити без талона. Навпаки, штрафні санкції посилилися. Але трапляється таке, що ГТО пройдено, а талон загубився або вкрадений. У цьому випадку його необхідно терміново відновити.
Інструкція
1
Якщо ви пам'ятаєте пункт проходження та отримання талона техогляду , то вважайте, вам пощастило. Візьміть з собою паспорт, медичну довідку, водійське посвідчення, поліс ОСАГО і 300 рублів грошей. Займіть чергу, заплатите держмито, заженете машину на ПТО для звірки номерів агрегатів, отримаєте дублікат талона ГТО на час дії втраченого. Технічний стан автомобіля перевіряти вдруге не будуть.
2
Якщо ж ви не пам'ятаєте місце отримання талона, або не знаєте його, то необхідно буде пройти ще й технічне діагностування, тобто всю процедуру ГТО, а це 690 руб +300 руб + витрачені нерви і час. При вдалому розкладі ви отримаєте новий техталон виходячи з віку вашого авто: на 3 роки - новий, на 2 роки - не старше 7 років, на 1 рік - старше 7 років і більше.
3
При покупці старих авто попередній власник може не віддати талон техогляду , а може і зовсім його не мати. В цьому випадку ви повинні пройти техогляд у встановленому порядку протягом 1 місяця з дня взяття на облік вашого транспортного засобу.
4
Якщо при покупці автомобіля колишній власник віддав вам талон техогляду , то його необхідно замінити протягом 1 місяця з дня взяття на облік транспортного засобу, інакше будь-який інспектор ГИБДД може зняти з машини держномери і заборонити нею користуватися.
5
Також талон техогляду переоформляється за місцем нового користування автомобілем, за місцем його нової реєстрації, або за місцем його тимчасової реєстрації, якщо це необхідно.
Зверніть увагу
штраф за відсутність техогляду замість 100 рублів, як було раніше, сьогодні доводиться платити 800 рублів штрафу. Крім того, ГИБДД мають право скрутити з машини номерні знаки. А далі вам даються тільки добу, щоб пройти техогляд і повернути собі втрачені номера. Якщо ж ви злісно будете їздити на машині без техогляду і далі, то штраф зросте до 5000 рублів, можуть позбавити і прав (КоАП РФ, Стаття 12.2).