Як навчити дитину бути зібраним.

Найчастіше мами розсіяних малюків заздрять батькам тих дітей, які змалку виявляють свою зібраність. Таким хлопцям, звичайно ж, набагато простіше вчитися в школі, вони вміють жити по відносно чіткому режиму, при цьому навіть встигають допомагати батькам у домашніх справах. Як же навчити зібраності дитини , який постійно «тягне гуму»?
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся пояснити малюкові, наскільки зручно і весело грати і займатися цікавими справами, якщо вже виконана «обов'язкова» програма - вимита посуд, вивчені уроки.
2
Кращий приклад - батьки. Дитина чудово розуміє, де є місце зібраності, а де мама сама ухиляється від чіткого виконання справ, витративши час на розмови по телефону або перегляд телевізора. Якщо у дитини перед очима постійно буде приклад батьків, у яких вся робота йде за планом, а після цього вони вміють ще й сповна насолоджуватися відпочинком, то йому захочеться наслідувати їхній приклад.
3
Постарайтеся відучити дитини звертати увагу на зовнішні чинники, що заважають зібратися. Наприклад, попросіть його не розмовляти по телефону з друзями, поки він не зробив уроки. Прохання не діють? Переходьте до заборон: вчитися зібраності треба змалечку, інакше в дорослому житті буде дуже важко.
4
Постарайтеся навчити дитини робити одну справу якісно, а не кілька - як-небудь. Звичайно, серед дітей зустрічаються і, здатні на чудеса спритності, генії. Однак, у більшості випадків, у дитини вийде зробити просто кілька незакінчених справ.
5
Тренуйте увагу малюка з дитинства спеціальними вправами: якщо він буде рости неуважним, то не уникнути проблем з втратою ключів, забування речей і т.п. Вправи на увагу можуть бути дуже простими - їх цілком можна знайти в спеціальній літературі.
6
Можливо, проблема не може зважитися власними силами: тоді спробуйте проконсультуватися з дитячим психологом, розповівши йому докладно про характер, звички та особливості малюка, які ви вважаєте за потрібне скорегувати. Доктор підкаже, як правильно підійти до вирішення проблеми.
7
Цілком можливо, що з вашою ненав'язливою допомогою і підказками дитина просто-напросто з часом «переросте» дану проблему. Як правило, вже до початку середньої школи діти стають набагато зібраніше, починаючи усвідомлювати відповідальність за власні вчинки і наслідок своєї незібраність. Однак дитини постійно потрібно направляти в потрібне русло, ненав'язливо підказуючи йому, де саме його промахи.
Жваві й активні діти, безперечно, викликають розчулення. Але надмірна активність, як правило, веде і до не посидючості . При цьому посидючість - важлива якість для повноцінного розвитку дитини. Психологи впевнені, що уважні і терплячі діти у своєму розвитку серйозно випереджають навіжених сверстніков.Ітак, як же домогтися від дитини посидючості ?
Інструкція
1
Перші месяци.Через 3-4 місяці після появи на світ дитина вже здатна зосередити увагу на якомусь предметі протягом трьох хвилин. Тому саме в перші місяці варто почати розвивати цю якість. Для цього варто використовувати каруселі-мобілі, різні брязкальця на стійці і розвиваючі килимки, за якими малюк може спостерігати деякий час. Крім того, дуже цікавим об'єктом для вивчення може стати ваше обличчя: розглядати обличчя батьків дитина здатна навіть протягом 20 хвилин!
2
Перші шагі.В кінці першого року життя дитина починає проявляти надмірну активність. Саме час навчати його посидючості . Для цього потрібно не просто давати йому іграшки, а й допомагати вивчати їх. Якщо ви показуєте малюкові машинку, розповідайте про неї якомога довше, вивчайте її разом з малюком. Розкажіть йому, як називається його маленький автомобіль, для чого він призначений, скільки у нього коліс і дверей, якого він кольору. Також необхідно демонструвати дитині функції його іграшок. Наприклад, лялька може їсти, купатися, танцювати, гуляти, переодягатися. Це не тільки розвиває посидючість, а й стимулює уяву. Головне, щоб в оточенні дитини за один раз було не більше трьох іграшок. Тоді він зможе приділити кожній достатню кількість свого часу, не відволікаючись на різноманітність яскравих предметів навколо.
3
Думати вслух.Вніманіе дворічного дитини потрібно з пасивного режиму переводити в активний, тобто довільний. Для цього варто частіше читати дитині книжки і просити переказати їх. Також необхідно обговорювати з ним картинки, мультфільми, сюжети його ігор. Саме час у дворічному віці грати в ті ігри, які передбачають класифікацію предметів (наприклад, розсортувати іграшки за кольорами).
4
Розвиваючі ігри.Уже з півтора років дитини можна привчати збирати пазли. Ця гра, як ніяка інша, сприяє концентрації уваги і розвитку у малюка посидючості . Спочатку вам доведеться займатися цим разом з дитиною, але потім він звикне і навчиться сам. Як тільки дитина зможе тримати в руці олівець, навчіть його розфарбовувати картинки в книжці-розмальовці. Дарувати кольору улюбленим героям дитина може досить довго.