Як вилікувати метастази. Як позбавиться від метостази.

Самою грізною небезпекою, яку представляє рак, є виникнення метастазів. Патологічні осередки можуть рознестися по всьому організму, вражаючи як лімфатичні вузли та органи, так і кістковий мозок пацієнта. Метастазування пухлини істотно ускладнює лікування і погіршує прогноз на остаточне одужання. Лікування запущених форм раку повинно проводитися комплексними методами.
Інструкція
1
Протягом багатьох останніх років найефективнішим способом боротьби з раком залишається хіміотерапія. Вона здатна вилікувати не лише первинну пухлину, а й метастази , в тому числі і віддалені. Для кожного виду раку існують свої схеми лікування з використанням різних хіміопрепаратів та їх комбінації. Недолік лікування полягає у великій кількості побічних ефектів, тому даний вид терапії, як правило, проводиться в стаціонарі під наглядом фахівців. У більшості випадків для того, щоб перемогти пухлину і метастази , одного курсу хіміотерапії недостатньо, тому хворий заздалегідь повинен налаштовуватися на складне і тривале лікування. Після того, як дослідження покажуть відсутність пухлинних вузлів, і лікар констатує ремісію, проводяться додаткові курси підтримуючої хіміотерапії.
2
Якщо метастази знаходяться в місцях, доступних хірурга, хворому пропонують їх радикальне видалення. Цей вид лікування підійде при наявності великих пухлинних вогнищ. При ураженні великої кількості лімфатичних вузлів або кісткового мозку хірурги допомогти не в силах. Дуже часто при наявності великих метастазів лікарі проводять передопераційну хіміотерапію. Це допомагає зменшити пухлинні вузли і зробити операцію менш травматичною для пацієнта.
3
Променева терапія використовується для лікування первинних пухлин і метастазів, які неможливо видалити хірургічно. Даний вид боротьби з раком не так важко переноситься як хіміотерапія. А ефект від лікування в деяких випадках буває навіть більш вираженим.
4
Нетрадиційні способи боротьби з раком і метастазами не менше затребувані, ніж класична медицина. Лікування травами і за допомогою різних сумнівних методик іноді, звичайно, дає результат. Але не варто розглядати ці методи в якості пріоритетних. Хворі, які відмовляються від традиційного непростого лікування, найчастіше погано закінчують. Тому вдаватися до лікування травами і різним змов можна лише тоді, коли класична медицина не залишає вам шансів.
Метастазами зазвичай називають повторні виникнення ракового захворювання, що виникли в результаті переміщення пухлинних тканин первинного вогнища зараження. Метастази можуть виникати в різних тканинах організму, вони не завжди піддаються лікуванню.
Інструкція
1
Спосіб лікування метастазів залежить від багатьох факторів. Перш ніж приступити до боротьби з ними, необхідно проаналізувати, якою була первинна пухлина, а також форми прояву вторинної пухлини. Крім цього, необхідно враховувати, які форми лікування застосовувалися раніше, і як на них реагував організм, в якому віці знаходиться пацієнт, і який стан його здоров'я на даний момент. У будь-якому випадку, необхідно пам'ятати, що залежно від вогнища метастазів, ефективність їх лікування буде різною. Наприклад, рак щитовидної залози добре лікується, тоді як, наприклад, метастази на кісткових тканинах лікуванню майже не піддаються, в такому випадку залишається лише полегшувати біль і запобігати можливим ускладненням.
2
Хірургічне видалення заражених тканин органів може допомогти в боротьбі з метастазами. Такий спосіб лікування використовується при лікуванні, наприклад, печінки або легенів. При лікуванні кісток операція з видалення тканин зазвичай супроводжується їх заміною різними стрижнями, гвинтами і т.д. Якщо розміри пухлин невеликі, їх лікування може проводитися за допомогою абляції - процедури місцевого руйнування пухлини за допомогою електричного струму або заморозки без їх хірургічного видалення.
3
Однією з найпоширеніших форм лікування метастазів є хіміотерапії. Вона полягає в прийомі певних препаратів, ефективних проти конкретної форми раку. Найчастіше ці препарати вливаються внутрішньовенно або приймаються через рот. Такий спосіб лікування допомагає зменшити злоякісне утворення і знизити больові відчуття. Химеотерапии володіє цілим рядом побічних ефектів, це пов'язано з тим, що поряд з раковими вбиваються і здорові клітини самого організму. Основними ускладненнями є: випадання волосся, слабкість у тілі, кровотечі, нудота, блювота і т.д. Поява подібних ефектів залежить від прийнятих ліків і тривалості лікування.
4
При поширенні метастазів на молочні залози, простату, яєчники, кістки та інші органи часто застосовується гормональна терапія. Вона полягає або у видаленні органу виробляє гормони, або в прийомі препаратів пригнічують їх. Ця терапія також має побічними ефектами. Конкретні форми подібних ефектів залежать від розташування метастазу, наприклад, при лікуванні раку передміхурової залози можуть виникнути проблеми з вагою, знизиться статевий потяг, з'явиться анемія і т.д.
5
Ефективним способом лікування метастазів є радіотерапія. Вона полягає у внутрішньовенному введенні радіоактивних препаратів, які при досягненні ракових клітин починають боротися з ними. Така терапія в ряді випадку допомагає позбутися від болю на кілька місяців. Серед побічних ефектів можна виділити кровотеча і інфекції.
6
Метастази в багатьох випадках можуть бути видалені звичайним хірургічним шляхом. Однак коли це неможливо, їх контроль можна здійснювати за допомогою променевої терапії. Ця процедура полягає у знищенні ракових клітин та недопущення їх розповсюдження за допомогою потужних рентгенівських випромінювань. Таке лікування найчастіше використовується при появі метастазів у мозку, легенів і кістках.