Як фарбувати стіни валиком.

Пофарбувати стіни валиком зможе навіть та людина, яка раніше не стикався з малярськими видами робіт взагалі. Але не варто забувати, що перед фарбуванням стіни потрібно зачищати. Тому варто уважно поставитися навіть до настільки легкому заняття і дотримуватися техніки обробки поверхонь, інакше результат не виправдає ваші очікування.
Вам знадобиться
  • -валік;
  • -кісточка;
  • -наждачная шкурка;
  • -ванночка для фарби;
  • -фарби;
  • -будівельна плівка;
  • -грунтовка або шпалерний клей.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до фарбування, придбайте весь потрібний інструмент. Вибирайте валик, орієнтуючись від виду поверхні. Якщо у вас нерівні стіни або на шпалерах сильно виступаючий малюнок, то придбайте валик з довгим ворсом. Коли стіни рівні, підійде валик з коротким ворсом і не важливо, з натуральних він матеріалів чи ні. Не забудьте купити: пензлик середньої ширини, широкий і вузький шпатель, спеціальну ванночку для набору фарби валиком і будівельну плівку.
2
Прикрийте всі поверхні, які не підлягають забарвленню будівельної плівкою: двері, плінтуси, при необхідності і меблі.
3
Зніміть шпателем шар старого покриття зі стін і зачистите поверхню наждачним шкіркою. Якщо у вас наклеєні шпалери, то робити цього не потрібно, просто заґрунтуйте їх. Стіни без шпалер можна гарантувати тільки після попередньої обробки шпателем і наждачкою. В якості грунтовки можна використовувати і розведений шпалерний клей. Пропорції в цьому випадку дивіться на упаковці, адже все залежить від виробника.
4
Після того як стіни загрунтували, дочекайтеся повного висихання. Не можна наносити навіть водоемульсійну фарбу на вологі поверхні, вона може отшелушиться або лягти нерівно.
5
Налийте невелику кількість фарби в спеціальну ванночку і просочіть валик, але стежте, щоб він був лише злегка вологий, інакше ви закапайте всю підлогу. Починайте фарбувати від кута кімнати. Як тільки ви пофарбувати всю поверхню стін, прокрасьте кути пензликом. Працювати тільки валиком не вийде, так як він не фарбує зони біля стелі і плінтусів.
6
Як тільки стіни повністю висохнуть, можете нанести на них ще шар фарби. Але це необхідно лише в тому випадку, якщо колір вийшов нерівним або місцями зовсім не фарбувати. Не забудьте відмити всі пензлики і валики від фарби, а також іншої використовуваний інструмент.
Зверніть увагу
Заздалегідь приготовлений валик занурте в розчин фарби, вичавіть її надлишки, а потім піднесіть валик до поверхні стіни, яку будете фарбувати. Щоб правильно фарбувати стіни валиком, не потрібно сильно тиснути на цей інструмент, адже легкого натиску цілком достатньо для нанесення рівних смуг фарби, які згодом слід гарненько розтушувати. Фарбуючи стіни валиком, ведіть інструмент зверху вниз, а потім у зворотному напрямку.
Корисна порада
Технологія фарбування. Якщо всередині приміщення забарвлюватимуться стіни і стеля, то краще перший забарвити стелю. Не варто фарбувати стелю уздовж довжини. Оскільки при фарбуванні уздовж ширини вам потрібно покрити менший простір, то робота навряд чи здасться непідйомною. Крім того, так буде легше вашій шиї. Для того щоб виконати фарбування швидше, можна скористатися валиком або, ще краще, фарбувальної машиною. Поверхня уздовж молдингів фарбують китицями. Потім рухами зверху вниз фарбуються стіни.