Як обробляти музику. Як обробити ті.

Сучасна індустрія розваг теж випробувала на собі дію технічного прогресу. Жодна музична група, співак чи співачка вже не обходяться без обробки музики або вокальних партій. Деякі більше, деякі менше, але використання спеціальних комп'ютерних програм для аранжування пісні стало повсюдним. І навіть в домашніх умовах любителі влаштовують маленькі «віртуальні студії».
Інструкція
1
Для того щоб обробляти зіграну музику або заспівати пісню в домашній студії, необхідно мати не тільки мікрофон і синтезатор, але і підсилювачі, мікшери, MIDI-клавіатура і багато інших складових аудіосистеми. Отже, ви програєте складену музику або виконуєте пісню, яка за допомогою спеціальних пристроїв відразу пишеться в ваш комп'ютер, а вже після цього починаєте власне аранжування або обробку музики.
2
Намагайтеся записувати музичні файли в якомога більш високому дозволі і всі зміни проводити не змінюючи його, і знижувати до рівня 16 біт тільки перед самою чистової записом на диск. Це ж відноситься і до загасання, які також робляться в самому кінці роботи із записом. Справа в тому, що при обробці запису ви повинні чути кожен звук ідеально, щоб розуміти, де і що потрібно поміняти, щоб ваша музика звучала краще, а найменше зниження якості відразу зробить більш складним сприйняття записи.
3
Крім музичних звуків, на задньому плані запису всього можуть виявитися будь-які сторонні шуми, які досить важко свідомо виявити, але які проте відбиваються на загальному сприйнятті музичної композиції і знижують її якість. Такі шуми можна прибрати так: отримаєте абсолютно вільний від шумів зразок звуку, завантажте його в програму для видалення шуму, після чого проженіть через програму весь запис. За допомогою складних розрахунків програма після аналізу чистого зразка видаляє шуми з вашої запису.
4
Будь-які обробки намагайтеся додавати не до міксу в цілому, а до окремих каналів звуку. Уважно стежте за появою спотворень: вони можуть бути не чутні при прослуховуванні, однак різко з'являтися після, наприклад, еквалізациі. При цьому нормалізація вас не врятує, а, скоріше, лише погіршить звук.
5
Після того як обробка музики завершена, перевірте якість запису - переключіться в моно-режим і прослухайте всю композицію, щоб переконатися, що якість звуку не погіршився і не стало бідніше в порівнянні з оригіналом.
6
Запам'ятайте головне - завжди створюйте резервні копії своїх музичних творів до будь обробки. По-перше, на випадок ненавмисного видалення. По-друге, якщо ви захочете зробити іншу аранжування або якщо пісня буде потрібно в так сказати «чистому» вигляді.