Як переводити величини.

Переклад величин може знадобитися нам у будь-який момент життя і в будь-якій ситуації. Коли ми готуємо, коли кудись їдемо, коли щось купуємо - ми постійно стикаємося з різноманітними величинами. І далеко не завжди нам зрозумілий вага/довжина/обсяг саме в тих одиницях виміру, в яких він написаний.
Інструкція
1
Найпростіше в такій ситуації скористатися калькулятором перекладу величин. Для цього ви можете завантажити собі особливу програму або звернутися до онлайн калькулятору. Один з найбільш зручних - Convert-me.com. Він дозволяє працювати практично з будь-якими величинами, як відомими нам, так і не дуже, наприклад, порахувати, скільки Ліанга в одному грамі.
2
Виберіть тип одиниць, які вам потрібно перевести, перейдіть у відповідний розділ калькулятора. Знайдіть ту одиницю, яку вам потрібно перевести, введіть в поле навпроти відповідне значення і натисніть кнопку «Порахувати». Значення обраної вами величини буде автоматично переведено в усі інші величини.
3
Враховуйте кількість значущих цифр. Як правило, вам необхідно знати приблизну величину, тобто що в кілограмі приблизно 35 унцій. Вам не обов'язково знати, що там 35,27 унцій. Тому ви можете виставити певну кількість значущих цифр для деякого округлення результатів. Водночас, іноді дуже важлива абсолютна точність перекладу. В цьому випадку ви ставите більше число значущих цифр і отримуєте більш точний переклад однієї величини в іншу.
4
Але онлайн калькулятор не завжди є під рукою і це погано. Але нам рідко буває потрібно знати кількість унцій в кілограмі, набагато більш часто ми замислюємося над питанням, скільки в цьому самому кілограмі грамів. І це добре, тому що ці найпростіші принципи перекладу величин запам'ятати легко. Ви повинні знати, що приставка «кіло» означає 1000 (тобто в кілограмі тисяча грам, в кілометрі тисяча метрів і так далі), приставка «мега» - 1 000 000, приставка «гіга» - 1 000 000 000. Існують також так звані частинні приставки, частинні одиниці, коли приставка позначає якусь частку від десяти: «санти» - 10 в ступені -2, «милі» - 10в ступеня -3, «мікро» - 10 в ступені? 6 і так далі. Знаючи ці кілька приставок, ви легко здійсните переклад основних величин без всяких калькуляторів і складних програм.
Податок на додану вартість є непрямим багатоступеневим податком, він стягується з кожного акту продажу, починаючи від стадії виробничого циклу і закінчуючи продажем кінцевому споживачу. По суті, додана вартість являє собою різницю двох величин - вартості реалізованої готової продукції і вартості продуктів, спожитих при її виробництві.
Інструкція
1
Додана вартість - сумарні витрати, на величину яких збільшується вартість вихідної сировини і матеріалів на кожному етапі виробництва, продажу чи перепродажу. Визначити величину доданої вартості можна двома способами: підсумувавши всі її компоненти або віднявши вартість усіх компонентів вихідної сировини з вартості реалізації продукту. Чинне податкове законодавство РФ рекомендує використовувати другий спосіб при розрахунку доданої вартості.
2
Розрахуйте величину доданої вартості (ДС) за формулою: ДС = СРП - СЗ, де СРП - вартість реалізації продукції, СЗ - вартість витрат, всіх матеріальних компонентів вихідної сировини і амортизаційних відрахувань від використовуваного при виробництві обладнання.
3
Такий метод розрахунку доданої вартості дозволяє при оподаткуванні використовувати непрямий метод вирахування, при якому ставка податку (СН) застосовується окремо до вартості реалізації продукції та вартості витрат, які, за своєю суттю, є ціною придбання сировини, матеріалів, устаткування та пр. Таким чином, для розрахунку податку на додану вартість (ПДВ) використовуйте формулу ПДВ = (СН * СРП) - (СН * СЗ). Ця формула дозволяє не використовувати в розрахунках саму величину доданої вартості, а застосовувати ставку оподаткування до її компонентів - затратам (без урахування розміру заробітної плати) та реалізованої продукції.
4
Використання цього методу розрахунку податку на додану вартість зручно тим, що дозволяє застосувати ставку податку безпосередньо в момент угоди, що дає переваги, як у технічному, так і в юридичному плані. В цьому випадку використовуйте рахунок-фактуру, в якій остаточна сума операції дається з урахуванням податку на додану вартість. Цей документ є найважливішим і принциповим при здійсненні операції, оскільки містить інформацію про податкові зобов'язання та дає можливість контролювати рух товару для перевірки правильності обчислення податку.