Як обробити сьомгу.

Сьомга недарма вважається королевою серед лососевих риб, її м'ясо - справжній делікатес. Норвегія постачає в нашу країну якісну сьомгу, охолоджене м'ясо якої не має рибного запаху, а скоріше нагадує запах свіжих огірків. Цілу рибину купити набагато вигідніше, тільки робити це треба в спеціалізованих магазинах, які мають спеціальні сертифікати і гарантують правильні умови зберігання. Багато хто не купують сьомгу цілком, оскільки не знають, що робити з цілою рибою, хоча обробити сьомгу зовсім не складно.
Інструкція
1
Якщо риба була куплена замороженої, то години на три покладіть її розморожуватися, підстеливши паперові кухонні рушники.
2
Візьміть гострий довгий кухонний ніж і зробіть круговий надріз навколо голови, доходячи до хребта. Перережьте хребет між хребцями. Таким же чином відріжте хвіст, роблячи надріз відразу за останнім плавником. З голови видаліть зябра, намагаючись не поранитися об гострі зуби сьомги.
3
Виріжте плавники, глибоко надрізаючи їх з двох сторін і змикаючи розрізи, висмикніть їх з тушки по напрямку до голови. Якщо передні внутрішні кісточки плавників НЕ будуть видалятися, відріжте їх біля основи ножем.
4
Зробіть глибокий розріз вздовж хребта, ведучи лезо ножа якнайближче до хребту, упираючись кінчиком ножа в ребра.
5
Срежьте м'ясо вздовж ребер і вздовж хвостовій частині за ними. Розріжте рибу вздовж черевця навпіл. Тепер виріжте хребет і ребра в другій половині. Ніж ведіть якомога ближче до ребер. У вас вийшло дві половинки філе.
6
Якщо необхідно, зніміть з філе шкіру, поклавши його м'ясом вгору і акуратно зрізуючи його з шкіри з боку хвоста. Візьміть пінцет і ретельно Повисмикували дрібні кісточки, які видно на поверхні філе. Тепер ваша рибка обробити, з неї можна готувати все, що завгодно, у тому числі і засолити.
Корисна порада
Голову, хвіст, плавники, хребет і ребра відкладіть - з них вийде прекрасний суп або рибний бульйон, знавці не викидати і шкіру.