Як знайти себе в кар'єрі.

Запитання самовизначення і самореалізації є ключовими у житті людини. Давайте розіб'ємо проблему, винесену в заголовок, на дві складові і поставимо питання більш грамотно: як знайти себе і як побудувати кар'єру у відповідності з вектором внутрішньої спрямованості особистості. Пошук відповідей на ці питання - два початкових етапу непростого шляху побудови професійної кар'єри.
Інструкція
1
Маючи за плечима життєвий досвід, ви можете визначити свої слабкі та сильні сторони, унікальні якості, якими ви відрізняєтеся від всіх інших, ваші схильності, прихильності, звички. Попросіть також знайомих розповісти вам про вас же. Не обов'язково, щоб це були близькі друзі. Постарайтеся побачити себе з боку і будьте максимально об'єктивні.
2
Складіть список ваших захоплень і схильностей. Головне, щоб вони дійсно вас захоплювали, займали чималу частину вільного часу або приносили почуття задоволення. Ви любите готувати, їздити на поїзді, дивитися на світанок, збираєте колекцію календариків, захоплюєтеся індійським кіно, обожнюєте наводити порядок? Саме в таких дрібницях можна виявити ключ до успішного вибору справи всього життя.
3
Складіть список занять або професій, які вам найбільш близькі, якими ви хотіли б займатися. Визначте, якими якостями повинні володіти представники цих професій. Напишіть навпроти кожного пункту списку, якими якостями або вміннями ви вже володієте. Ймовірно, професія або заняття, навпроти якого ви написали найбільш довгий список ваших особистих якостей, і є ваше покликання.
4
Важливо виявити ваші справжні бажання, розрізнити їх серед інших, нав'язаних ззовні батьками, громадською думкою, модою, журнальними радами астрологів або міркуваннями престижу і вигоди. Адже займаючись «не своєю» справою, навряд чи можна досягти великих успіхів. Тоді як улюблене заняття здатне принести вам і задоволення, і хороший дохід, і славу.
5
Не всім людям підходить описаний вище метод. Часто людина не може знайти у себе явних схильностей або переваг. У цьому випадку потрібно розширити пізнання про різні професії і сферах діяльності, пройти психологічні тести з профорієнтації, звернутися до професійних психологів, які допоможуть розібратися в собі.
6
Коли ви визначили мету, саме час переходити до її втілення, до побудови власної кар'єри. Зберіть необхідну інформацію: вивчіть сфери застосування ваших талантів, ознайомтеся з ситуацією на ринку праці. Складіть грамотне резюме і почніть пошук работи.В початку кар'єри мало кому вдається відразу ж знайти гідне місце в професії. Але головне - придбання безцінного досвіду в оточенні успішних професіоналів. З часом ваше резюме буде поповнюватися новими пунктами, що роблять вас більш привабливим для солідних роботодавців.
7
Якщо ви бачите себе у сфері приватного бізнесу, робота в успішній компанії близької вам напряму буде не зайвою. Працюючи в налагодженому бізнесі, ви зможете розглядати всі його тонкощі і підводні камені. Ви зможете вчитися на чужому досвіді - як вдалому, так і помилковому. Ці знання дуже знадобляться, коли ви доростете до власної справи.
8
У деяких людей є величезне прагнення до певного заняття, але вони не мають набір якостей, необхідних для побудови успішної кар'єри. У такому випадку необхідно зайнятися самоосвітою і виробленням відсутніх особистих якостей. Цей шлях складніше, але якщо внутрішнє бажання дуже велике, воно здатне надати сили і впевненості в собі, щоб домогтися заповітної мети.