Як побудувати камін на дачі самому. Як побудувати маленький камін на дачі.

Часто садівники та власники дач хочуть зробити камін у власному будинку. У багатьох регіонах дачний сезон починається вже з квітня і триває по жовтень. Але багатьом хочеться повести якомога більше часу на свіжому повітрі, що здійсненно за допомогою установки камін а. Його можна поострить самостійно.
Вам знадобиться
 • - цегла;
 • - цемент;
 • - вода;
 • - пісок;
 • - труби;
 • - решітки з металу і дроту;
 • - дріт;
 • - димохід;
 • - труба;
 • - лопата;
 • - щебінь;
 • - жесть;
 • - шлакобетон;
 • - руберойд;
 • - покрівельне залізо ;
 • - облицювальний матеріал.
Інструкція
1
У будинку завжди знайдеться стіна, яку можна звільнити від меблів і встановити камін . Найкраще вибирати стіну навпроти вікна. Топку камін а роблять з бетону, димову трубу з цегли або каменю. Для кладки майданчика перед камін ом потрібно вибрати камінь-плитняк або бетонну плиту.
2
У будь-якому місці саду можете встановити камін -очаг. Зону вогню в такій конструкції викладайте з каменю. Парасольку і трубу можете виконати з жерсті.
3
Найпростішу піч- камін легко зробити з шлакобетонних плит. Для цього візьміть шлакобетонні пустотілі плити і покладіть їх один на одного. Стягніть туго дротом. Зверху печі зміцните решітку, залишивши внизу отвори для доступу повітря. В цілях приготування їжі, на половині висоти печі встановіть ще одну решітку. У першому випадку димохід зробіть нагорі, у другому - в середині печі. Під гратами димоходу обов'язково залиште отвір для палива. За допомогою регулювання нижнього отвору - поддува, встановлюють силу вогню.
4
Вибирайте цеглини вогнетривкі, колірна гамма може бути будь-хто. Найкраще під час покупки відразу перевірити якість випалу. Стукніть цеглою - повинен бути чутний металевий звук. Якщо ви розіб'єте цегла, він розлетиться на великі частини, а також може легко піддаватися обтісуванні.
5
Вирийте котлован висотою не більше 65 см, дно конструкції вистелити щебенем, а потім туди ж налийте цемент, стежте щоб цемент був ретельно розмішати в воді з піском (у співвідношенні 1: 1: 3). На 7 см нижче рівня підлоги повинна бути верхня частина готового. Потім починайте укладати цеглу. Візьміть руберойд і укрийте фундамент двома шарами матеріалу. Потім розведіть цемент з водою і покладіть з його допомогою перший цегельний ряд, видаліть вологою ганчірочкою його надлишки. Протріть димар і стіни топливника. Використовуйте метод ступінчастою кладки цегли, щоб встановити склепіння камін а і димосборнік. До шматку цегли прикріпіть шматок покрівельного заліза і накрийте їм отвір труби.
6
Спереду встановіть металеву решітку, яка буде перешкоджати випаданню вугілля, а також дротяну сітку, щоб під час топки з камін а не летіли іскри. Як облицювальний матеріал ви можете використовувати керамічну плитку, цегла, сланець або мармур. У продажу є і набори для облицювання камін а.
7
Встановіть вертикальний димохід. Якщо це неможливо, максимальний нахил не повинен перевищувати 60 градусів. Захистіть конструкцію від сусідства з дерев'яними предметами меблів, щоб уникнути пожежі. Для цього візьміть азбест, зробіть з нього прокладки товщиною не менше ніж 25 см, розмістіть їх близько камін а.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=f4D8EStPyFA
Корисна порада
Важливо перед цегляною кладкою матеріал вимочити у воді не більше 25 хвилин. Потім приступайте до роботи; Камін з каменю міцніше і стійкіше ніж з дерева, така конструкція надійно захищена від пожеж і прослужить довгий термін.
Перш ніж приступити до монтажу каміна , необхідно визначитися з типом каміна , його розмірами, дизайном, пристроєм топкового отвору і закупити потрібні будівельні матеріали. І тільки після цього можна приступати до будівництва каміна і його обробці.
Вам знадобиться
 • Будівельні матеріали та інструменти.
Інструкція
1
При виборі місця, де буде розташовуватися камін, важливо враховувати, що потрібно уникати протягу. Місце найкраще визначити далеко від дверей і вікон. Будувати камін потрібно обов'язково у цегляної стіни або перегородки. Якщо стіна оброблена іншим матеріалом, то потрібно буде ізолювати її за допомогою цегляної кладки на всю висоту стіни. Ізоляційна стінка повинна з боків каміна виходити на 30 см.
2
Далі, необхідно визначитися з фундаментом. Звичайно, укласти фундамент чи ні, залежить від конструкції і ваги самого каміна . Для пристенного каміна , що має ізоляційну стінку, фундамент буде обов'язковий. Фундамент роблять з щебеню, гравію, битої цегли та цементно-піщаного розчину. Гідроізоляцію, яка складається з двох шарів руберойду, необхідно укладати нижче рівня підлоги, а зверху - стяжка. Обов'язково потрібно залишити зазор між фундаментом каміна і фундаментом будинку. Розмір фундаменту визначається в залежності від розміру каміна .
3
Підстава вогнища та порталу можна виконати з вогнетривкої цегли або металевого листа. Цей майданчик призначена для захисту підлоги від випадкового загоряння, і повинна мати виступи - спереду близько 50 см, з боків 40 см.
4
Самі каміни рекомендується будувати з керамічної або вогнетривкої цегли. Ні в якому разі не можна використовувати силікатний.
5
При будівництві каміна глибина вогнища повинна становити 50 см. Задня стінка викладається вертикально, на висоті від 1/3 від підлоги. Далі, стіну треба класти похило, щоб тепло краще відбивалося в приміщенні. Бічні стінки потрібно будувати по відношенню до задньої під кутом в 60 градусів, і важливо не забувати, що вони мають бути розкритими. При будівництві каміна потрібно пам'ятати про те, що розмір порталу повинен бути пропорційний площі приміщення, приблизно 1:50.
6
Знизу вгору від топкового простору повинні підніматися - димосборнік із засувкою для прочищення у верхній частині від сажі, і димар з поперечним перерізом не менше 1/10 від перетину топкового отвору.
7
Оштукатуривать внутрішню поверхню топкового отвору досить складно, але необов'язково. Хоча завдяки штукатурці - значно збільшується тепловіддача і поліпшується тяга.
8
Кінцевим етапом в будівництві каміна , є підключення каміна до димоходу. Для цього потрібно з'єднати отвір димосборніка з димоходом. Після цього можна приступати до обробки і дизайну каміна .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8wHNo8kgviY
Корисна порада
Дуже важливо запам'ятати, що коли камін уже побудований, потрібно дати йому добре просохнути протягом місяця.