Як навчити дитину малювати фарбами.

Малювання фарбами - це захоплюючий творчий процес для всіх юних художників. Він не тільки сприяє образному і творчому мисленню малюка, але і вчить узгоджувати, порівнювати і аналізувати. Малюючи, діти удосконалюють дрібну моторику, що стимулює розвиток мовної діяльності. Між тим, мало дати малюкові в руки пензлик і фарби. Його потрібно навчити малювати.
Вам знадобиться
  • фарби, папір для малювання, пензлики різних номерів, олівець, ластик, стакан-непроливайка, фартух і нарукавники.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні матеріали: фарби, пензлики, альбом. Уроками малювання краще займатися за широким столом. Нехай малюкові нічого не заважає, так у нього буде менше шансів перекинути фарби або склянку з водою. Слідкуйте, щоб світло падало на альбом зліва, як і при листі.
2
Якщо ви не збираєтеся купати дитини після заняття і відпирати всю його одяг від фарби, краще запропонуйте малюкові як справжньому художнику вбратися у фартух і нарукавники.
3
Сядьте поряд з дитиною і покажіть, як правильно тримати в руках пензлик. Зверніть його увагу на те, що пензлики різних номерів розрізняються по товщині ворсу. Навчіть, як вмочати пензлик у фарбу, як відмивати і витирати її після роботи. Проведіть разом з ним лінії різної товщини. Розкажіть, які бувають фарби. Навчіть дитини не тільки називати їх види, а й розуміти чим вони відрізняються.
4
Не використовуйте для перших занять тонкі паперові листки. Вони дуже швидко промокають від фарби. Вибирайте товстий папір для малювання або спеціальну листи для акварелі. Такі листи можна змочувати водою і акуратно наносити на них фарбу. Така техніка спочатку дуже вражає маленьких художників.
5
Розкажіть малюкові про теплих і холодних відтінках. Навчіть змішувати фарби. Спробуйте, змішуючи основні кольори, отримати нові відтінки.
6
Нехай перші роботи дитини будуть найпростішими. Ускладнюйте завдання поступово. Нехай дитина вчиться не просто заповнювати фрагменти малюнка однією фарбою, але і працювати з відтінками і плавними переходами кольору.
7
Роботи, виконані малюком, слід зберігати. Проставляйте на малюнках дату, придумуйте назву кожному шедевру. Це дозволить пізніше малюкові наочно побачити, як змінюється його рівень майстерності.
Зверніть увагу
Якщо ви побачите, що дитина все більше захоплюється малюванням, із захопленням розглядає картини знаменитих художників, шукає і самостійно створює нові образи, то варто віддати чадо в ізостудії або художню школу.
Корисна порада
Непогано будинку спорудити для дитини стенд, де він зможе вивішувати хороші роботи. Це буде вселяти впевненість і гордість в маленького художника. Не варто лаяти малюка за погані малюнки, але чітко вказувати на помилки слід. Зайве захваленного учень не буде прагнути до вдосконалення своїх умінь.