Як скласти портфоліо для дитини. Як скласти автобіографію зразок для усиновлення.

Ринкова економіка задає правила гри, посилюючи конкуренцію в будь-якій сфері. Поступово з дорослого життя портфоліо перемістилося в життя дітей. Підготовка портфоліо навчає навичкам самопрезентації, вмінню збирати і цінувати плоди своєї праці, сприяє розвитку пізнавальної діяльності, створює ситуацію успіху, формує впевненість в дитині.
Вам знадобиться
  • - папка "на кільцях";
  • - файли з перфорацією;
  • - різноформатні файли;
  • - роздільники.
Інструкція
1
Виберіть тип створюваного портфоліо . Їх два: вільне портфоліо учня молодших/середніх класів та портфоліо -9, для учнів старших класів. Перше - це портфель творчих робіт дитини. Друге може бути оформлено як портфоліо документів, робіт і відгуків. Строгих державних стандартів оформлення портфоліо не існує.
2
Оформіть або скачайте заготовки для портфоліо . Структура портфоліо учня початкових класів проста і складається з розділів: титульний аркуш, світ дитини, навчання, громадська робота, творчість, враження, досягнення, відгуки та побажання, роботи, якими дитина пишається, содержаніе.Портфоліо-9 включає в себе: титульний аркуш, офіційні документи, творчі роботи і соціальну практику, відгуки та рекомендації, загальну інформацію, зведену підсумкову відомість.
3
Титульний аркуш заповнюйте основною інформацією про дитину: ім'я, прізвище, вік, клас, школа, фотографія. У старшокласників сюди включіть і період, за який представлені документи/матеріали, і контактну інформацію - телефон, адреса електронної пошти.
4
Заповніть розділи портфоліо . В розділ «Мій світ» включите будь-яку інформацію, яка цікава для дитини: про місто, школі, захопленнях, друзях, улюблених предметах. Розділ «Моє навчання» заповніть успішними контрольними роботами, графіками розвитку (успіхів), творчими роботами по предмету. Розділ «Моя громадська робота» заповніть фотографіями зі спектаклів, виступів, доручень, доповнені короткими сообщеніямі.Раздел «Моя творчість» заповніть будь-якими творчими роботами, бажано найцікавішими, видатними, фотографіями поробок. Вкажіть, в яких конкурсах і виставках брали участь роботи, якими засобами масової інформації висвітлювалася. Розділ «Мої враження» заповніть короткими творчими завданнями, написаними після різних екскурсій, виставок, інших пізнавальних програм. Розділ «Мої досягнення» на перших порах заповніть будь-якими грамотами, сертифікатами, дипломами. Розділ «Відгуки і побажання» заповнюється педагогами. Тут вчителі висловлюють свої рекомендації, побажання. Розділ «Роботи, якими я пишаюся» вміщує в себе самі значущі цінні роботи і документи.
5
В портфоліо старшокласника, в розділі «Офіційні документи», розмістіть всі сертифіковані індивідуальні досягнення (атестат, свідоцтва, посвідчення, сертифікати олімпіад, конкурсів, змагань) або їх копіі.Раздел «Творчі роботи і соціальна практика »заповніть інформацією по елективний курсів (кількість годин, результат), додайте творчі проекти, описи будь значущої соціальної та творчої активності. Розділ «Відгуки і рекомендації» заповніть усіма відгуками на вищевказану активність, додайте самоаналіз дитини: що йому подобалося і приносило задоволення, приносило моральну віддачу. В розділ «Загальна інформація» помістіть резюме, як ділову інформацію про наявні можливості і діловий досвід, автобіографію. Розділ «Зведена підсумкова відомість» представляє підсумкові дані з профільного предмету, підсумки проходження курсів, результати практик.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L5JVc6JA_sw
Корисна порада
На початку навчального року переглядайте вміст портфоліо. Залишайте найдостойніші і важливі проекти, документи, нагороди.