Як лікувати пробки в горлі. Пробки в горлі лікування.

Гнійні пробки в горлі зазвичай вказують на тонзиліт. Гостра форма хвороби протікає з температурою, болем у горлі та ознаками сильної інтоксикації. Хронічна ангіна, а саме так в народі називають тонзиліт, часто протікає мляво. Але відсутність спека і болю не означає, що захворювання не небезпечно. Запущена інфекція може завдати серйозної шкоди організму.
Інструкція
1
У більшості випадків збудниками тонзиліту є стрептококи, тому основним методом лікування буде антибактеріальна терапія. Вибір препарату повинен здійснюватися лікарем, так як при різних видах ангіни схема лікування відрізняється. Навіть якщо через деякий час хворому стане краще, і гнійні пробки остаточно зникнуть, курс антибіотиків потрібно довести до кінця. В іншому випадку хвороба може повернутися, тільки лікування вже буде більш складним і тривалим.
2
Місцеве лікування при ангіні застосовується в комплексі з антибактеріальною терапією. Регулярне полоскання горла трав'яними відварами і антисептиками допомагає швидко позбутися від пробок, так як гній в процесі процедури змивається і випльовується. Крім цього слід зрошувати горло за допомогою різних аерозолів (гексорал, інгаліпт та ін.). Вони зменшують хворобливість при ковтанні і прискорюють одужання.
3
Хронічний тонзиліт може проявлятися як частими ангінами, так і у вигляді уповільненого запального процесу, простіше кажучи, гнійних пробок без додаткових симптомів. В обох випадках крайнім заходом є хірургічне лікування. Але найчастіше вдається впоратися з хворобою консервативними методами. Фізіотерапія часто допомагає вилікуватися, але в поєднанні з нею хворий обов'язково повинен проводити гартують процедури.
4
Місцеве лікування гнійних пробок полягає в промиванні мигдалин і подальшим змазуванні їх різними розчинами (люголь, йодна настоянка та ін.). Процедуру проводить отоларинголог в умовах медичного кабінету. Найкращий ефект досягається при десятиденному курсі лікування, але в деяких випадках лікар може запропонувати іншу схему.
Зверніть увагу
Не варто намагатися самостійно видалити з горла гнійні пробки механічними способами. Таким чином можна травмувати мигдалину і занести інфекцію ще глибше.