Як залити стрічковий фундамент.

Стрічковий фундамент є основним різновидом основи під малоповерхові будівлі. Являє собою армований бетонний пояс, влаштований без розривів по всій довжині стін і перегородок. Глибина і товщина його при цьому - величини розрахункові.
Вам знадобиться
  • - молоток і ножівка для влаштування опалубки;
  • - будівельний рівень для виставлення горизонтальній поверхні опалубки;
  • - совкова і подборная лопати (перша для трамбування суміші, друга - для вирівнювання поверхні та збору растекшейся розчину);
  • - будівельний кельму для тонких робіт на поверхні залитого фундаменту;
  • - дошки, товщиною не менше 30 мм і бруски для монтажу опорних кутників;
  • - цвяхи для зшивання опалубки;
  • - бетонна суміш.
Інструкція
1
Для того щоб залити стрічковий фундамент , спочатку приготуйте необхідні інструменти і матеріали.
2
Почніть зі збору опалубки. Якщо є можливість, то орендуйте у будівельників спеціальні металеві опалубні розбірні щити, якщо ж ні, скріпіть дошки товщиною не менше 30 мм у вигляді дерев'яних щитів.
3
Закріпіть опалубні щити на краю траншеї. Для заводських використовуйте наявні в комплекті пристосування, для саморобних - куточки, збиті з дерев'яних брусків.
4
Візьміть спеціальний будівельний рівень, що представляє собою дві скляні трубки, з'єднані довгим шлангом і виставте верхній край опалубки горизонтально по всьому периметру. Верхній край її буде основним орієнтиром для поверхні фундамент а.
5
Щоб якісно і точно залити стрічковий фундамент , розрахуйте необхідну кількість бетонного розчину. Для цього розрахуйте обсяг виритої траншеї і додайте простір між опалубкою - це і є необхідна кількість суміші, виражене в кубічних метрах. Повідомте ці відомості виконавцю замовлення з виготовлення бетонного розчину.
6
Незадовго до виклику міксера підготуйте під'їзні шляхи до всіх стін. Якщо під'їзд неможливий, промерьте відстань до найдальшої точки заливки і узгодьте з постачальником можливість доставки суміші на необхідну відстань.
7
При безпосередньому процесі заливки на об'єкті передбачте наявність помічника. Як правило, одна людина перебуває на виході з труби або лотка, інший же трамбує свіжий розчин штиковою лопатою, намагаючись максимально виключити повітряні каверни.
8
По закінченню заливки поверхня фундамент а ретельно вирівняйте і залиште на кілька днів для схоплювання. Протягом цього періоду періодично змочуйте його для запобігання розтріскування.