Як позбутися мозолів і натоптишів.

Незручна, неправильно підібрана, стоптане або нове взуття викликає велику частину мозолів і натоптишів, які надають ніг недоглянутий вигляд і доставляють неприємні хворобливі відчуття. Однак коли в їх утворенні взуття ні причому, слід звернути увагу на внутрішній стан організму, яке за допомогою мозолів інформує про неполадки із здоров'ям. Не усунувши причину, лікувати мозолі і натоптиші марно.
Вам знадобиться
  • ванночки з додаванням трав'яних відварів, солі, пом'якшуючих косметичних засобів, а також примочки та мазі. При застарілих мозолях і щільних натоптишах добре поєднувати ножні ванни з примочками на ніч. Виберіть будь-яке доступне засіб.
Інструкція
1
Распарьте ноги перед сном і приклавши до мозоля шкірку лимона з м'якоттю, зафіксуйте її бинтом. Повторіть 3 дні поспіль і далі, ще раз розпаривши ноги, зніміть м'яку шкіру мозолі, а залишки шкіри відшліфуйте крупної пилочкою для ніг або пемзою. Місце мозолі змастіть на ніч жирним кремом.
2
Распарьте мозоль в мильно-содової ванночці, далі накладіть на неї смолу будь-якого хвойного дерева, зафіксуйте лейкопластиром і через день повторіть. Размягченную мозоль можна видаляти.
3
Натріть сиру картоплю і отриману кашку прикладіть до распаренной мозолі. Надіньте поверх целофановий пакет і залиште на ніч. Сік картоплі має протизапальну засобом, тому підходить для мозолів з пошкодженою шкірою.
4
Свіжу траву чистотілу пропустіть через м'ясорубку. Отриману масу прикладіть до натоптиші і прикрийте вощеного папером або плівкою. Зафіксуйте бинтом і поверх надіньте носок. Виконуйте щодня на ніч, поки натоптиш не зникне.
5
Обмийте лист трирічного алое. Розріжте невеликий його шматочок вздовж і м'якоттю прикладіть до мозоля або натоптиші, після чого зафіксуйте бинтом. Повторюйте щодня перед сном до повного розм'якшення мозолі або натоптиша. Це засіб корисно при мозолях, викликаних натиранням взуття та освітою міхурів і пошкоджень шкіри. Алое має протизапальну і ранозагоювальну дію.
Корисна порада
Місця, схильні до омозолостей, регулярно змащуйте жирним кремом і захищайте лейкопластиром перед тим, як одягти нове взуття; Ні в якому разі не позбавляйтеся від мозолів і натоптишів за допомогою леза або небезпечної бритви. Ця травмоопасная для шкіри процедура принесе більше шкоди, ніж користі, оскільки зрізаний роговий шар шкіри наростає ще швидше.