Як в'язати гачком черепашки. Як зв'язати гачком мешканців морського дна.

Крючком можна пов'язати що завгодно: і светр, і жакет, і м'які іграшки, і скатертину. Якщо при в'язанні, наприклад, іграшок, все визначено і точно розписано, то в інших випадках ви самі можете вибрати візерунок. Наприклад, це може бути візерунок «черепашки».
Вам знадобиться
  • нитки будь-якого вподобаного вам кольору, ножиці і гачок для в'язання, такий, щоб підходив під товщину обраних ниток.
Інструкція
1
Наберіть потрібну вам кількість петель, щоб воно було кратно шести (кількість петель раппорта - шість).
2
Зробіть дві повітряні петлі підйому і зв'яжіть 5 стовпчиків з двома накидами в третю повітряну петлю ланцюжка, потім ще дві повітряні петлі, а потім один стовпчик з двома накидами через ту ж повітряну петлю, що і інші п'ять стовпчиків.
3
Пропустіть 5 повітряних петель ланцюжка і в шосту знову зробіть 5 стовпчиків з двома накидами. Пров'яжіть так цілий ряд. Повинно залишитися 3 повітряні петлі. Дві пропустіть, а в останню петлю зв'яжіть стовпчик з двома накидами.
4
Далі 3 повітряних петлі підйому для наступного ряду, потім 5 стовпчиків з двома накидами пров'язуйте через дві повітряні петлі попереднього ряду, робите дві повітряні петлі і пров'язуйте ще один стовпчик з двома накидами через ті ж повітряні петлі попереднього ряду, що й попередні п'ять стовпчиків.
5
Чергові п'ять стовпчиків з двома накидами пров'язуйте через дві повітряні петлі другої черепашки попереднього ряду. І так довязивайте другий ряд до кінця. Так само будуть в'язатися всі парні ряди.
6
Третій і всі непарні ряди будуть в'язатися за аналогією з першим рядом. Тільки дві повітряні петлі підйому будуть тільки перед першим рядом, а у всіх інших бажано робити по три.
Зверніть увагу
Щоб в'язання не було безформним, останній стовпчик з двома накидами кожного ряду пров'язуйте, вводячи гачок через дві, а не через одну нитку петлі стовпчики з двома накидами попереднього ряду. Це не дасть виробу сильно розтягуватися.
Корисна порада
Чи не в'яжіть занадто щільно, щоб добре проглядався візерунок в'язання. Щоб у вас не виявилося на початку в'язання зайвих повітряних петель, перед тим як почати в'язати, прорахуйте, яка кількість петель потрібно. Їх кількість повинна бути кратно кількості петель раппорта (тобто в даному випадку 6 штук).