Як зняти біль у серці.

Біль в серце є однією з найчастіших причин виклику швидкої допомоги. Її раптова поява може вказувати на такі серйозні захворювання, як інфаркт міокарда або стенокардію. Як правило, в цих випадках потрібна негайна госпіталізація. Але якщо найстрашніше виключено, а біль у серце ніяк не проходить, можна спробувати впоратися з нею своїми силами.
Вам знадобиться
  • - глід;
  • - пустирник;
  • - шипшина.
Інструкція
1
Медикаментозне лікування хвороб серця повинен призначати фахівець залежно від поставленого діагнозу. У комплексній терапії для боротьби з серцевим болем можна використовувати рецепти народної медицини. Найбільш ефективними лікарськими рослинами є пустирник, глід і шипшина. Суміш з них стимулює серцеву діяльність, підсилює кровообіг, усуває спазм судин, тим самим позбавляючи вас від болю і поліпшуючи стан серцевого м'яза.
2
Дві столові ложки пустирника, п'ять столових ложок глоду і одну столову ложку шипшини змішайте в емальованій каструлі. Залийте їх півтора літрами окропу, після чого накрийте каструлю кришкою і укутайте ковдрою. Дайте суміші настоятися протягом доби, після чого процідіть настій. Поставте його в холодильник і приймайте в разі виникнення серцевого болю по одній склянці. Даний засіб може також використовуватися в профілактичних цілях. У цьому випадку потрібно приймати його в тому ж дозуванні, але тільки щодня під час прийомів їжі.
3
Спиртова настоянка з цих рослин не менш ефективна в боротьбі з болем. Змішайте трави в тих же пропорціях і залийте пляшкою горілки. Настоянка буде готова через 3-4 тижні. Вона, як і водний настій, може застосовуватися для зняття болю і для профілактики серцевих хвороб. Тільки пити її потрібно по 20 крапель, розчинених у двох столових ложках води.
4
Для швидкого зняття болю можна вдатися до рефлексотерапії. При перших же неприємних відчуттях в області серця сильно стисніть з боків крайню фалангу лівого мізинця. Здійснюйте натиск повільно, поступово збільшуючи тиск до появи відчутною болю. Відпускайте палець в тому ж повільному темпі. Цикл, що з натискання і відпускання, повинен зайняти у вас не менше десяти секунд. Повторіть його кілька разів поспіль і біль в серце зникне.