Як обклеїти шпалерами стелю.

Шпалери на стеля бувають паперові, структурні. Вони відрізняються як шириною, так і своєю структурою. Щоб наклеїти паперові шпалери на стеля , їх ретельно намазують клеєм, а структурні клеять сухими, попередньо промазав клеєм поверхню стелі.
Вам знадобиться
  • шпалери, клей, рулетка, малярський ніж, валик, посуд під клей.
Інструкція
1
Ретельно підготуйте стеля . Зніміть старі шпалери або фарбу. Закрийте щілини, ямки шпаклівкою. Ретельно прошкурьте поверхню стелі і заґрунтуйте його грунтом глибокого проникнення. Наріжте шпалери потрібної довжини, але додайте 5 см про запас (всяке буває).
2
Клейте шпалери у напрямку до вікна, бо шви на стелі будуть непомітні.
3
На обох сторонах стелі намітьте точку на відстані ширини шпалерного полотна мінус 2 см. Для структурних шпалер це 106-2 = 104 см, а для паперових 55-2 = 53 см. Це треба для того, щоб надлишки шпалерного полотна лягли на стіну.
4
Далі візьміть шнурок, обваляйте її в сухий синьки, а надлишки струсіть, щоб смужка на стелі не була занадто яскравою. Приставте її до намічених точках і натягніть. Це зручніше робити з напарником. Тепер відтягніть шнурок вниз і різко відпустіть - на стелі залишиться смужка, яка стане направляючої для першого шпалерного полотна.
5
Щоб робота була виконана якісно, виберіть клей відповідно вашим шпалерам. Якщо не впевнені у виборі, зверніться до продавця-консультанта. Розведіть клей, як написано на пачці і дайте йому настоятися. Потім умочіть в нього валик і намажте поверхню стелі до наміченої риси. Також ретельно промажте клеєм периметр стіни і стелі. Щоб переконатися, що стеля промазав повністю, відійдіть убік і подивіться на поверхню стелі з боку. Якщо ви пропустили шматочок, то одразу побачите.
6
Тепер візьміть шпалерне полотно і призначте його до наміченої рисі - лист легко втримається на поверхні. Направляючи полотно по рисі, пропрасовуйте його вздовж аркуша, але не намагайтеся приклеїти його грунтовно. Це ви зробите після того, як приклеїте його по довжині стелі. Як тільки ви повністю наклеїли лист, розгладжуйте його спочатку уздовж, потім поперек за допомогою пластикового шпателя або щітки. Оскільки стеля промазати клеєм, він дасть можливість поправити шпалери, поки ви працюєте з листом.
7
Наступне шпалерне полотно клейте встик (поруч) до першого. Намагайтеся, щоб шви лягли поруч, а не внахлест. Якщо це сталося, відтягніть полотно, промажьте його клеєм і злегка посуньте в сторону. Клей дозволить вам зробити це без проблем.
8
Після того як ви заклеїли весь стеля , зріжте залишки шпалер, які завели на стіни, малярським ножем. Надлишки клею на шпалерах приберіть вологою губкою. Не тріть сильно шви шпалер, інакше ви порушите структуру полотна, і після фарбування вони будуть різко виділятися.