Як розтопити шоколад. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Часто при приготуванні десертів ми стикаємося з рекомендацією "на завершення полити розтопленим шоколадом". Останній штрих, що додає вишуканість самим нехитрим кондитерським виробам. Як же розтопити шоколад, зберігши при цьому аромат і оксамитовий блиск поверхні?
Вам знадобиться
  • Шоколад
  • Вершкове масло для змащення ємності
  • Каструля з водою
  • Жаропрочная ємність
  • підходяща по діаметру для " водяної бані "
Інструкція
1
Поставте каструлю з водою нагріватися на плиту. Температуру нагріву встановіть так, щоб не допускати кипіння води. Краща температура для плавлення шоколаду - приблизно 50 градусів за Цельсієм для темного шоколаду і близько 40 для белого.Подготовьте ємність для плавлення шоколаду, змастивши внутрішню поверхню вершковим маслом.Ізмельчіте шоколад. Дрібні шматочки швидше розплавляться і маса скоріше стане однорідною.
2
Ємність з шоколадною стружкою встановіть на каструлю з гарячою водою так, щоб дно не стикалося з поверхнею води.Чтоби правильно розтопити шоколад на "водяній бані", безперервно помішуйте теплу шоколадну масу для запобігання появи комочков.Не допускайте перегріву шоколаду, щоб не отримати сивий наліт на застиглої шоколадній масі.
3
Готовий гарячий шоколад негайно розлийте по формах або використовуйте для прикраси десерту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MiFrypBjk7E
Зверніть увагу
Не допускайте попадання води або крапель водного конденсату в плавящийся шоколад.
Корисна порада
Розтоплений шоколад дуже швидко застигає, тому, якщо хочете створити прикраси певної форми вручну, вилийте шоколад з ємності на підігріту поверхню. Кондитери для цих цілей використовують мармурову поверхню, яка довго тримає тепло.
Шоколад - прекрасне доповнення до десертів, фруктам, морозиву, а часом і м'ясних страв. Але не до кожного з них підійдуть шматочки шоколаду, тому важливо правильно його розтоплювати, щоб не зіпсувати смак страв.
Вам знадобиться
 • Дві каструлі різних розмірів, дерев'яна або силіконова лопаточка.
Інструкція
1
Розтопіть шоколад за допомогою водяної бані. Візьміть каструлю більшого розміру, налийте в неї води приблизно до середини і поставте на плиту, включивши вогонь на максимум.
2
В меншу каструлю покладіть шоколад, попередньо розламавши його на окремі плиточки. Для прискорення процесу розтоплення шоколаду поламайте плиточки ще на дві часті.Вместо маленької каструлі можна використовувати миску. Головне, щоб вона підходила за розміром і не звалювалася у велику каструлю.
3
Дочекайтеся закипання води. Зменшіть вогонь до мінімального і зверху великої каструлі поставте маленьку. Зробити це потрібно так, щоб дно меншою не стосувалося води. Ручки будуть утримувати її від падіння на обідку великий кастрюлі.Огонь неодмінно повинен бути мінімальним, шоколад потрібно розтоплювати при температурі близько 40 градусів. В іншому випадку при застиганні він покриватиметься білим нальотом.
4
Залиште шоколад на водяній бані на 10 хвилин, не чіпаючи його. По закінченню десяти хвилин лопаткою акуратно перемішайте розтопили плитки шоколаду до отримання однорідної маси. В процесі розтоплення шоколаду уважно стежте за тим, щоб волога (вода, пара) не потрапила в каструлю, - через це шоколад стає занадто густим. Не намагайтеся плавити шоколад в каструлі, поставленої на вогонь - він пригорить від занадто високої температури і почне згортатися.
5
Спробуйте також розтопити шоколад в мікрохвильовій печі. Для цього розламайте плитку на дрібні шматочки, викладіть в миску, поставте в мікрохвильовку. Температура повинна бути мінімальною. Увімкніть піч на 2-3 мінути.Обратіте увагу, що розтоплений таким чином шоколад не годиться для прикраси блюд (поливання, обмазиванія), так як він буде укріпляти і висихати патьоками. Тому використовуйте його тільки як добавки в блюда, наприклад, в тісто.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vpw5Voh_t4U