Як навчити дитину формам.

В один прекрасний день ви вирішили, що ваш малюк вже достатньо дорослий для того, щоб навчитися розрізняти геометричні форми. Для навчання цьому дитини 1-2 років існують спеціальні ігрові методики.
Інструкція
1
Почніть навчання з невеликої кількості об'ємних фігур таких, як куля і куб. Тому як вони для дитини є найбільш знайомими у вигляді звичних іграшок: кубиків і м'ячів.
2
Все має відбуватися у формі гри. Наприклад, коли ви граєте з малюком в м'яч, то крім його назви, кожен раз говорите: «М'яч круглий», а про іграшку кубічної форми - «квадратний». Можна додавати, що м'яч котиться, а кубик немає. Демонструйте це наочно і пропонуйте дитині самій спробувати. Так йому буде легше засвоїти особливості кожної фігури.
3
Просіть дитини принести вам коло або квадрат. Після того, як він зрозуміє, що це кубик і м'яч, починайте показувати йому інші предмети такої ж форми: апельсин, тарілка, компакт-диск, носовичок і ін.
4
Зліпити разом з кольорового пластиліну фігурки різної форм, називаючи їх. Пізніше запропонуйте малюкові самому зліпити названу вами деталь.
5
Щоб навчити дитини формам за допомогою іграшок, добре підходять пірамідки, які потрібно складати з деталей найрізноманітніших форм. Добре, якщо вони будуть різних кольорів. Також непогано використовувати спеціальний сортер або відерце з осередками певної конфігурації, в які потрібно просити дитини поміщати відповідні фігури.
6
Запропонуйте дитині розкласти їх по декількох коробочкам предмети, заздалегідь вирізані з картону - трикутники, кола і т.д .: квадрати - в одну, прямокутники - в іншу і т.д. На цих ємностях повинні бути намальовані або наклеєні відповідні геометричні фігури.
7
Всі діти люблять малювати. Поставте на папері кілька жирних крапок, які повторюють форму певної фігури, і запропонуйте йому їх поєднати. Завжди називайте отриману деталь.
8
Все робіть разом. Будьте терплячі і доброзичливі. Обов'язково хвалите дитини , після кожного випадку правильного знаходження або називання фігури. Вчіть граючись, і вам вдасться без особливих зусиль навчити дитини формам.