Як перевести дециметри в метри. перевести діцеметр в кілограм.

Метр - одиниця виміру довжини, відстані і подібних величин. На практиці і в побуті застосовні й інші виміри, їх багато, називаються вони по-різному, але всі мають один корінь "метр". Наприклад, сантиметр, дециметр. кілометр. Суть в тому. що в математиці існують десяткові приставки, які несуть в собі чисельне вираження або Дольни, або кратне, змінюючи число до невпізнання. Але завжди можна повернутися до потрібної одиниці вимірювання, переводячи такі числа один в одного.
Інструкція
1
Приставка "деци" співзвучна зі словом "десять". Вона є дольной, тобто якщо її приставити до величини, то вона зменшить цю величину в десять разів. Обозначется ця приставка великої буквою д. Тобто щоб перевести метри (обозначются як, м) в деци метри (далі, дм), слід виходити з правила: в одному метрі - десять дециметрів. Значить, 1м = 10ДМ. Для перекладу метрів в деци метри , необхідно дане числове значення довжини помножити на десять або розділити на одну десяту. При цьому кома у вихідного числа переноситься вправо на один знак. Приклад 1. 5м = 50 дм, 0,6м = 6 дм, 843м = 8430дм.
2
Якщо потрібно перевести деци метри в метри , то зробіть дію, зворотне вищевказаною, в кроці 1. Для перетворення дециметрів в метри , розділіть вихідне число на десять або помножте його на нуль цілих, одну десяту, при даній дії кома переноситься вліво на одні знак. Виходить, в одному дециметрі - нуль цілих одна десята метра, 1дм = 0,1м. Приклад 2. 5ДМ = 0,5м; 0,6дм = 0,06м; 843дм = 84,3 м.
Зверніть увагу
Щоб не заплутатися при перекладі, пам'ятайте, метр більше дециметра в десять разів. Тому не може бути при перекладі з дециметрів в метри відповідь більше початкового числа.