Як провести світло будинку.

При будівництві будинків, будь то житловий особняк або дачний будиночок, доводиться монтувати електропроводку, при цьому, як правило, схема проводки описується ще на етапі складання макета будинку або його плану. Втім, провести світло в будинок можна вже і після завершення робіт, достатньо мати навички роботи з проводкою і дотримуватися правил безпеки.
Інструкція
1
Електромонтажні роботи проводите вдень, при світло е, щоб можна було працювати без електрики. Вибір типу проводки (відкрита або закрита) буде залежати від планованої споживаної потужності, наявності раніше проведеної закритою проводки (без приладу для виявлення проводів можливо замикання, що буде не дуже приємно відчути на собі), дизайну кімнат, і, врешті-решт, ваших інших міркувань. Відкрита проводка доступна в будь-який час для монтажу, прихована ж не дозволяє швидку заміну через важкодоступність.
2
Основна схема проводки стандартна. Підключення починається з вашого стовпа електропередач або від основного розподільного щитка на майданчику квартирного будинку . В щитку знаходиться електролічильник, УЗО, автомат, запобіжники та інші пристрої.
3
У кожній кімнаті встановіть розподільну коробку. До неї підходять кабелі від щитка, і отримує електроживлення вона з одного з автоматів на щиті. Всі електрику кімнати бере початок з цієї коробки.
4
Вимикачі та розетки вмонтуйте в стіну в металеві або пластикові стаканчики. Стаканчики зацементують в продолбленние спеціальної коронкою отвори.
5
В коробці є фаза (червоний проводок) і нуль (синій), які підходять від щитка. Візьміть фазний проводок і до нього підключіть загальний провід, що веде до одно- (двох) клавішного вимикача.
6
У розімкнутому положенні вимикача фаза просто перебуває на загальній клеми і чекає, коли натисканням на клавішу зімкнуть її з дротом, сполученим з однієї з ламп. При відключеному вимикачі ці дроти знеструмлені.
7
Підключення розеток ще простіше. Візьміть два дроти (фаза і нуль), що йдуть від коробки, і підключіть до контактів на самій розетці. Від цієї ж розетки відведіть другий провід (паралельно) і підключіть до іншої.
8
Паралельно з'єднувати рекомендується при близькому розташуванні розеток, враховуючи при цьому сумарне навантаження допустимого струму, намагаючись не перевантажити лінію. Якщо розетка знаходиться, наприклад, на протилежній стіні, підключення виробляєте окремо від тієї ж коробки.