Як підключити люстру до подвійного вимикача. правила підключення люстри до подвійного вимикача.

На думку дизайнерів і фахівців з інтер'єру, освітлення може перетворити будь-який простір. Правильно підібрана люстра не тільки радує око, але і підкреслює гідності або ж, навпаки, приховує якісь недоліки приміщення. Більш того, освітлення може навіть впливати на настрій, наприклад, в слабоосвещенних приміщеннях завжди хилить на сон, а зайво яскраве світло дратує. Проте підібрати люстру - це тільки половина справи. Важливо зуміти її правильно підключити.
Інструкція
1
Підключаючи світильник, варто пам'ятати основне правило - всі роботи з освітленням повинні проводитися при відключеній напрузі! Тому попередньо перевірте за допомогою тестера наявність напруги в сеті.Імейте на увазі, що люстра з трьох ламп вимагає двухпроводную систему. При цьому всі лампи будуть включені одночасно. Якщо ж люстра складається з п'яти і більше ламп - необхідна наявність трехпроводной системи. Такий світильник зручно підключити до Двоклавішний вимикача. Це дасть можливість регулювати способи включення: можна включити тільки одну або три лампи, або всі п'ять відразу.
2
Дотримуйтесь полярності при підключенні люстри. На клемнику люстри фаза зазвичай маркується літерою L, нуль - N.Еслі на корпусі люстри зображений гвинт, це означає, що заземлення передбачено і його необхідно підключити.
3
У люстри, що має багато ріжків (та сама, яку необхідно підключити до Двоклавішний вимикача), маркування клемників наступна: L1, L2 і N, де L1 і L2 - харчування для двох окремих груп люстри. Таким чином, з стелі повинна виходити 3 дроти: 1 нульовий і 2 фазних.
4
Запам'ятайте: через вимикач потрібно пускати фазний провід. Це робиться для зручності - при необхідності заміни лампи або проведення дрібних ремонтних робіт немає потреби відключати автомат в розподільному щиті, досить просто клацнути кнопкою виключателя.Ітак, розібравшись з проводами, приступайте безпосередньо до підключення.
5
Увімкніть вимикач, спочатку одну клавішу. На передбачуваний провід поставте викрутку-індикатор. Якщо індикатор загорівся, значить, фазний провід знайдений. Операцію повторіть двічі, щоб переконатися, що знайдений саме той дріт.
6
Таким же чином знайдіть фазний провід від другої клавіші вимикача. Тепер приступайте до пошуків нуля. Це провід синього, білого або чорного кольору. Поставте індикаторну викрутку, і, якщо індикатор загорівся, нуль знайдений.
7
Тепер вимкніть напругу. Повісьте люстру на крючок.Нулевой провід підключіть до нульового проводу в розподільній коробці. Фазні дроти підключіть до фазним проводам там же.
8
Якщо є провід зеленого кольору, його підключіть до такого ж в розподільній коробці. Це заземленіе.Все дроти з'єднайте між собою люстро-клемами.