Як підключити акустичну гітару.

Ви купили або вам подарували гітару , але на покупку спеціальної звукозаписної апаратури у вас немає ні грошей, ні місця в квартирі, а записати свою творчість дуже хочеться. В цьому випадку в ролі звукозаписної техніки може виступити звичайний домашній комп'ютер. Треба лише правильно підключити ваш інструмент до нього. Другий вагомою причиною для підключення гітари до комп'ютера є бажання обробляти «сирої» звук програмними гітарними процесорами, що допоможе заощадити на комбік і примочках.
Вам знадобиться
  • - гітара
  • - мікрофон
  • - звукознімач
  • - шнур з виходом jack-jack
Інструкція
1
Варіантів підключення акустичної гітари, чи не обладнаної звукоснимателем, декілька: дуже дешевий, подорожче, дорогий і комбінований. Насправді разючих відмінностей саме в підключенні самої гітари немає, проте, в кожному варіанті присутні свої нюанси, які, звичайно, необхідно враховувати.
2
Найдешевший варіант - знімати звук через звичайний динамічний мікрофон, який і необхідно підключити до комп'ютера в мікрофонний вхід звукової карти. Навпроти нього зазвичай намальований мікрофон.Для того, щоб з'явилася регулювати гучність відтворення мікрофона Вам необхідно через меню «Пуск» зайти в «Панель Управління» і вибрати розділ «Звуки і Аудиоустройства». Відкрийте вкладку «Аудіо» і натисніть кнопку «Налаштування» в області «Відтворення Звуку». Повинно з'явитися вікно панелі управління загальної гучності. Далі зайдіть в «Параметри», де натисніть кнопку «Властивості» і поставте галочку навпроти напису «Мікрофон».
3
Майже таку ж послідовність дій необхідно виконати при записі. «Пуск» -> «Панель Управління» -> «Звуки і Аудиоустройства», знайдіть вкладку «Аудіо». Далі натисніть кнопку «Налаштування» в області «Відтворення Звуку», після чого повинна з'явитися панель управління загальної гучності. На панелі заходимо в «Параметри», далі в «Властивості», де поставте галочку навпроти напису «Мікрофон». Це дозволить регулювати рівень сигналу, що записується з мікрофона.
4
Якщо ж такий варіант Вас не влаштовує через низької якості запису, можна придбати датчик або пьезозвукоснімателей. Звукознімачі бувають різні - від звичайної таблетки до дорогих моделей, однак за методом підключення вони не сильно відрізняються. Якщо Ви придбали пьезо-таблетку - підключення гітари проходить також як описано в першому кроці. Проте доведеться придбати ще перехідник jack з 1,4 '' на 1,8 ''. І, звичайно, не варто розраховувати на стерео, так як jack 1,4 '' - моно. Якщо ж одноканальний звук вас не влаштовує - це можна вирішити або в програмі, або власноруч спаяти кабель на два канали.
5
У випадку, якщо звукознімач дорогий підключати його можна або також в мікрофонний вхід, або в лінійний (line in), якщо в наявності є передпідсилювач, службовець для посилення сигналу. Іншими словами ланцюг така: гітара -> передпідсилювач -> line in. Включення лінійного входу в мікшері нічим не відрізняється від мікрофонного за винятком того, що галочку необхідно поставити навпроти рядка «Лін. вхід ».
На акустичну гітару , на відміну від електрогітари, ставлять як сталеві, так і нейлонові струни. Це унеможливлює установку на них традиційних звукознімачів. Існують спеціальні конструкції звукознімачів для електрогітар, сумісних з будь-якими струнами.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що від приклеювання корпусу гітари чогось пошкоджується лак, що негативно впливає на акустичні якості інструменту. Тому встановлюйте саморобний звукознімач тільки на гітару , яку не шкода зіпсувати.
2
Візьміть п'єзоелектричний звуковипромінювач будь-якого типу. Якщо він забезпечений пластмасовим резонатором, зніміть його. У разі, якщо у випромінювачі два пьезоелемента, в тому числі, різного розміру, з'єднайте їх паралельно. Приклейте звуковипромінювач мембраною до корпусу гітари якнайближче до отвору резонатора, але так, щоб при грі не зачіпати його. Звуковипромінювач, що має отвір в металевій стінці, при приклеюванні зверніть цим отвором назовні.
3
Візьміть тонкий екранований кабель в ізоляції. Його оплетку підключіть до висновку випромінювача, з'єднаному з її корпусом, а центральну жилу - до залишився висновку. Закріпіть кабель таким чином, щоб він не заважав грати на інструменті.
4
Закрийте випромінювач пластмасовою кришкою, яку також приклейте. Вона повинна мати невелику товщину, щоб також не заважати грати на гітарі.
5
Візьміть штекер для навушників. Підключіть оплетку кабелю на його протилежному кінці до загального та середньому контаков штекера, а центральну жилу - до залишився контакту.
6
Вставте штекер в гніздо звукової карти комп'ютера, призначене для мікрофона. Запустіть програмний мікшер, включите мікрофонний вхід і відрегулюйте його чутливість.
7
Для запису гри на гітарі використовуйте будь-яку відповідну програму, наприклад, Audacity. Врахуйте, що звукознімач описаної конструкції, на відміну від класичного, чутливий до шумів (він може навіть викликати акустичну зворотний зв'язок, аналогічно мікрофону), а особливо - навіть до дуже слабким ударам по корпусу гітари. Не допускайте їх під час гри.
8
Провівши пробний запис, переконайтеся, що шипіння і фон змінного струму мінімальні.