Як зловити кажана.

На сьогоднішній день існує велика кількість розроблених пристроїв для відлову кажанів. До таких пристроїв відносяться струнні пастки і павутинні мережі. Вони використовуються при пасивній ловлі рукокрилих, тобто успіх відлову залежить в основному від поведінки кажанів, часу доби. Тому, в даний час розроблені методи активного відлову кажанів за допомогою мобільного пастки.
Інструкція
1
Мобільну пастку можна виготовити в домашніх умовах, самостійно. Для цього вам знадобиться: капронова мережу, капронова мотузка, телескопічні вудилища, ізоляційна стрічка, дріт, поролон.
2
Перший етап. Відміряйте полотно з капронової мережі розміром 3х2,3 метра, помістіть його на рамці, виконаної з капронової мотузки. Просмикніть мотузку в крайні отвори, за допомогою вузлів закріпіть по кутах полотна. Вузли необхідно робити прямі, залишаючи при цьому петлі, довжина яких становить два-три сантиметри.
3
Далі необхідно підібрати відповідні за розміром жердини. В ролі жердин можна використовувати телескопічні вудилища, які необхідно звільнити від кілець. Масу жердини необхідно підбирати відповідно до можливостей ловця. Якщо, пастка, призначена для жінки, то довжина вудилища не повинна перевищувати трьох метрів, для чоловіків, відповідно, підійде більш велика довжина.
4
Також варто звертати увагу на міцність, пружність і легкість вудилища, не варто вибирати дуже гнучку, так як жердини повинні витримувати будь швидке зміна напрямку, витримувати пориви вітру, удари по поверхні води або дерев. Після того, як вибрано підходящі вудилище, обріжте його самі гнучкі кінці, закріпіть за допомогою ізоляційної стрічки петлі, виготовлені з дроту.
5
Після цього можна приступати до закріплення сітки на жердинах, для цього надіньте вільні нижні петлі полотна на жердину, а вільні верхні петлі затягніть за допомогою зашморгу, дотримуючись відступ в 15 сантиметрів від кінця вудилища.
6
Нижні петлі прикріпіть до дротяних петель, для цього найкраще використовувати білизняний гумку. Гумку необхідно скласти в три-чотири рази, щоб при змахах вона залишалася натягнута. Але не варто надто перетягувати її, так як це може викликати автоматичне додавання пастки або, ж поломку жердини. На цьому виготовлення пастки готово. Щоб убезпечити летючу миша від травми, на верхні частини жердин приробити поролон. Після цього можна безпосередньо приступити до вилову кажанів.
7
Існує кілька манер тримання пастки. При «стандартної» манері, руки необхідно зігнути в ліктях, обхопити долонями середину жердини, нижню частину вудлищ пропустити під пахви. Так ви зафіксуєте положення пастки, що виключає її випадання при активних змахах.
8
Основний прийом відлову кажанів - поддеваніем. Поддеваніем здійснюється за допомогою бічних помахів, так як вони дозволяють контролювати натяг полотна, рух жердин, що дозволяє абсолютно точно відстежувати напрямку польоту рукокрилих. Після того, як ви зловили в мережу звірка, швидко зведіть жердини. Виплутуватися його акуратно, щоб не пошкодити крилья.Следует звернути увагу на те, що крик мишеняти може залучити інших особин, тому бажано, щоб по близькості знаходився ще один ловець.