Як розрахувати точку роси. точка роси Як розрахувати.

Точка роси при даному тиску - це температура, до якої повинен охолонути повітря, щоб міститься в ньому водяна пара досяг стану насичення і почала конденсуватися в росу. Точка роси залежить від відносної вологості повітря.
Вам знадобиться
  • психрометр, таблиці залежності вологості, температури повітря і точку роси
Інструкція
1
Точка роси , очевидно, має розмірність температури. В градусах Цельсія точку роси можна наближено обчислити за формулою: Tр = by (T, RH)/(ay (T, RH)), де a = 17,27, b = 237 , 7oC. y (T, RH) = (aT/(b + T)) + ln (RH), де T - температура в градусах Цельсія, RH - відносна вологість в об'ємних частках (0 роси , чисельник у правій частині має розмірність температури, тоді як знаменник безрозміряний.
2
Якщо температура лежить в діапазоні від 0 до 60oC, RH - від 0,01 до 1, а Tр - від 0 до 50oC, то формула для точки роси обкладає похибкою в 0,4oC .
3
Таким чином, чим вище відносна вологість, тим точка роси ближче до фактичної температури повітря і наоборот.Точку росу можна знайти за допомогою спеціального приладу - психрометра, призначеного для визначення вологості повітря, а також спеціальних таблиць відповідності вологості, температури і точки роси . Таку таблицю можна знайти, наприклад, тут: http://samanka.ru/tochka-rosi.html.Измерив на психрометрами вологість повітря і його температуру, по таблиці можна знайти відповідну точку роси .