Як відкрити фірму таксі.

Сьогодні послуги таксі затребувані практично в будь-якому місті. Поїздка на таксі найчастіше дозволяє заощадити час і кошти. Якщо вам набридло самому займатися приватним візництвом, і ви хочете поставити пасажирські перевезення на професійну і легальну основу, відкрийте службу таксі . Організація роботи подібної компанії починається зі складання докладного бізнес-плану.
Інструкція
1
Визначте тип служби таксі , яку ви маєте намір організувати. Кращим варіантом з точки зору бюджету буде диспетчерська служба таксі , орієнтована на середнього споживача. На першому етапі створення фірми категорії «люкс» із спеціально підібраним асортиментом автомобілів буде недоцільним.
2
Оформіть компанію юридично, вибравши організаційно-правову форму підприємства. Це може бути, наприклад, індивідуальне підприємство або товариство з обмеженою відповідальністю. Розгляньте кожен з варіантів, щоб врахувати, зокрема, всі тонкощі оподаткування.
3
Оцініть потреба в транспорті і найманих працівниках. Для повноцінної роботи знадобиться свій парк автомобілів (не менше половини від загальної кількості машин), а також водії зі своїми автомобілями. Надалі, за умови стабільного прибутку, число машин можна збільшити.
4
Складіть алгоритм роботи служби таксі . Він буде приблизно таким: - клієнт звертається в службу, використовуючи контактний телефон диспетчера; - диспетчер фіксує контакт і координати клієнта; - диспетчер передає дані водієві, що знаходиться ближче інших до потрібною адресою; - водій відвозить клієнта до місця призначення і отримує плату за надану послугу .
5
Проаналізуйте наявний у вашому місті ринок аналогічних послуг. Зберіть інформацію про конкурентів, методах просування послуги на ринку, прийоми та способи реклами, розцінках на послуги.
6
Придбайте необхідне обладнання для роботи служби таксі . Вам знадобляться автомобілі, таксометри, радіостанції. До додаткових технічних елементів відносяться: система стеження за транспортом, пристрої навігації, програмне забезпечення на центральний комп'ютер. Ці пристрої ви можете придбати пізніше, коли фірма почне приносити відчутний прибуток.
7
Прорахуйте фінансові показники і визначте орієнтовні терміни окупності служби таксі . При наявності парку власних автомобілів вам знадобиться близько півтора років, щоб повернути вкладені кошти. Якщо ви почнете з оренди транспорту та найму водіїв з особистими автомобілями, термін окупності проекту буде істотно меншим.