Як стригти нігті у морської свинки. стрижка нігтів у морських свинок.

Морські свинки дуже милі і товариські тварини. Вони можуть стати чудовим подарунком практично для будь-якої людини, люблячого тварин. Спостерігати за цими цікавими малюками дуже цікаво, і для того, щоб свинки не сумувала і була активною і веселою, краще утримувати відразу пару особин (якщо не бажаєте отримати потомство, купіть одностатевих морських свинок) або приділяти своєму вихованцеві-одиночці досить вніманія.Важним моментом утримання морських свинок є регулярне підрізання нагідок.
Інструкція
1
Як же підстригти нігті морській свинці, адже вони такого маленького розміру, та й утримати гризуна для того, щоб провести таку процедуру дуже складно? В першу чергу, для того, щоб підрізати нігті було зручніше, краще придбати в зоомагазині спеціальні щипці. Виконувати цю процедуру звичайними ножицями дуже незручно, оскільки кігтики у морських свинок досить товсті і міцні.
2
Підрізаючи нігтики у свого вихованця, будьте дуже обережні, щоб не пошкодити кровоносні судини, що знаходяться в основі нігтя тварини.
3
Отже, для того, щоб підрізати нігтики морській свинці, візьміть її в одну руку так, щоб лапка, яку ви збираєтеся обробити, знаходилася між вашим вказівним і середнім пальцем, а тіло морської свинки обхопіть долонею і іншими пальцями. Потім подивіться ніготь морської свинки на світло, і ви побачите тоненьку червону трубочку - це якраз і є той самий кровоносну судину, і підрізати нігті треба до його початку. Якщо ви все-таки пошкодили цю посудину, то прикладіть ватку з хлоргексидином, щоб зупинити кров.
4
Взагалі, набагато зручніше стригти нігті морській свинці удвох, щоб одна людина міцно тримав свинку у вертикальному положенні, притискаючи її спинкою до себе, а другий зістригали нігтики.
5
Після обробки нігтів морської свинки обов'язково помістіть її в клітку з чистою підстилкою, і на наступний день знову змініть її, щоб різні забруднення не потрапили на підстрижені нігтики і не викликали захворювання у вашого улюбленця.
Зверніть увагу
Якщо не стежити за нігтями свинок, то вони можуть захворіти. По-перше, нагідки можуть перерости і зробити пересування вашого вихованця дуже скрутним, не кажучи вже про те, що вони можуть просто врости в крихітні пальчики. По-друге, на нігтях морських свинок скупчується безліч бактерій, які також можуть привести до різних захворювань. Якщо не підрізати нігтики цим тваринам, то, через відсутність можливості сточуватися самостійно, вони можуть закруглятися і викривляти пальці тварини.
Корисна порада
Не слід стригти нігтики у морських свинок занадто часто. Одного-двох разів на місяць буде цілком достатньо для того, щоб підтримувати нормальний стан кінцівок тварини.
Морські свинки - досить невибагливі тварини, але певні правила догляду за ними все-таки існують. Наприклад, цим тваринам слід періодично підстригати кігті. Відростив, кігті починають закручуватися. Це може призвести до викривлення пальців, травм подушечок лап, крім того, з довгими кігтями тварині просто незручно ходити. Проводити процедуру потрібно в міру необхідності, в середньому близько разу на місяць.
Вам знадобиться
  • пилка для нігтів, когтерез. Манікюрними або звичайними ножицями користуватися не можна, оскільки вони сприяють розшаруванню кігтя тварини.
Інструкція
1
У морських свинок по чотири пальці на передніх лапах і по три - на задніх. При стрижці кігті на задніх лапах слід залишати трохи довшими, ніж на передніх. Крім того, пам'ятайте, що підрізати кігті морській свинці слід під певним кутом, щоб лапа спокійно могла спиратися на поверхню.
2
Приступаючи до стрижки кігтів, візьміть свинку на руки і розгорніть спинкою до себе, при цьому підтримуючи лапки. Підрізати кігті обов'язково потрібно при хорошому освітленні. Зручно проводити процедуру у лампи, щоб мати можливість розглянути кігті на просвіт - це допоможе розгледіти кровоносні судини, які в жодному разі не можна зачіпати при стрижці. Вкорочувати кігті можна тільки в межах прозорого ділянки, тому що якщо ви зачепите посудину, почнеться кровотеча. Кілька крапель крові швидко згорнуться, але неприємні відчуття у свинки все-таки залишаться. Рана буде гоїтися досить довго, що заподіє масу незручностей вашому вихованцеві. Особливо уважно слід підстригати кігті у свинок з темним забарвленням, оскільки судини на їх пазурах практично не видно. По можливості використовуйте пилку для укорочення кігтів темних свинок. Якщо кігті не дуже довгі, скористайтеся тільки пилкою для нігтів, але якщо цього не буде достатньо, то обріжте кігті когтерез, акуратно, міліметр за міліметром видаляючи відросло кіготь.
3
Стрижіть кігті морській свинці своєчасно, не давайте їм відростати занадто довгими, тому що чим довше кіготь, тим довше стає і кровоносну судину. Таким чином, якщо ви упустите момент стрижки, то потім вам доведеться залишати кігті довшими, ніж вам хотілося б.