Як відсортувати таблицю.

Найбільш доступним засобом сортування даних в таблицях є табличний редактор Excel з пакету додатків Microsoft Office. Його інструменти для упорядкування значень в рядках і колонках досить прості у використанні і дозволяють конструювати досить складні правила сортування.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel 2007
Інструкція
1
Клацніть правою кнопкою мишки будь-яку клітинку в колонці, якщо потрібно відсортувати дані таблиці за значеннями саме цієї колонки. У контекстному меню розкрийте розділ «Сортування» і виберіть потрібний напрямок сортування даних. Якщо цей стовпець містить текстові значення, то сортування «від мінімального до максимального» означає упорядкування за алфавітом. Якщо в осередку цієї колонки поміщені дати, то це означатиме сортування від ранніх дат до більш пізніх.
2
Аналогічним способом можна сортувати дані і за різними ознаками оформлення осередків, а не за значеннями, які в них містяться. Для цього призначені три пункти контекстного меню, що дозволяють упорядковувати дані відповідно до кольору фону осередків, товщиною і кольором шрифту. Можна також сортувати по значках, які можуть бути поміщені в комірки стовпчика.
3
При необхідності сортування таблиці за даними декількох колонок можна послідовно виконати таку процедуру для кожної з них. Однак в Excel є опція, що дозволяє в одному загальному діалозі вказати порядок і послідовність сортування потрібних стовпців. Щоб відкрити цей діалог клацніть будь-яку клітинку таблиці правою кнопкою миші, розкрийте розділ «Сортування» і виберіть пункт «Налаштовувана сортування».
4
Виберіть перший з сортируемих стовпців в випадаючому списку "Сортувати по". У розміщеному правіше поле вкажіть до чого саме треба застосовувати це правило сортування - до значень або форматам осередки (кольором, шрифту, значку). В останньому випадаючому списку виберіть напрямок сортування. Цим настройка правил для одного стовпця закінчується.
5
Клацніть кнопку «Додати рівень», щоб перейти до налаштування параметрів сортування наступного стовпчика. До вже заповненої рядку додасться ще одна і вам буде потрібно повторити пророблене на попередньому кроці і для другої колонки. Якщо правил сортування повинно бути більше двох, то продовжуйте додавати і заповнювати рядки потрібну кількість разів.
6
Для кожної таблиці можна вказати до 64 правил в наборі складної сортування. Зазвичай цього більш ніж достатньо для даних, які доводиться обробляти в таблицях Excel. Якщо виникає необхідність в ще більш складних правилах упорядкування значень в таблицях, то краще задіяти більш потужні програми по роботі з базами даних. В пакеті Microsoft Office для цього призначена СУБД Access.