Як зменшити струм. Як опором зменшити напругу.

Для зменшення струму в електричному ланцюзі необхідно додати в розрив цього ланцюга додатковий опір. Якщо потрібне точне зміна величини струму , визначають параметри ланцюга і виконують розрахунок опору по закону Ома.
Вам знадобиться
  • Мультиметр, ніж, викрутка, опір або лампочка.
Інструкція
1
Величина електричного струму в ланцюзі залежить від двох параметрів: напруги та опору. Найпростішим способом зменшення струму є збільшення опору електричного кола. Для цього, в попередньо виконаний розрив включається додатковий опір чи інше пристрій, що виконує дану функцію. Перед виконанням робіт переконайтеся в безпеці робочого місця і відсутності ймовірності ураження електричним струмом. Пам'ятайте, що всі роботи, пов'язані з електричними схемами слід проводити при відключеному напруженні.
2
Вимкніть напругу, подану на схему. Для цього перекажіть вступної автомат або вимикач в положення «вимкнено». Переконайтеся за допомогою індикатора або мультиметра в режимі вимірювання напруги, у відсутності напруги в електричному ланцюзі. Заміряйте опір електричного кола за допомогою мультиметра, перевівши його в режим омметра. У разі неможливості даної дії величину опору можна визначити, підсумувавши опору елементів ланцюга.
3
Розрахуйте необхідний опір електричного кола за законом Ома. Для цього достатньо розділити прикладена напруга на необхідну величину струму . З отриманого значення слід відняти виміряний опір електричного кола. Результуюча величина є опір, який слід додати в ланцюг для зниження струму .
4
Підберіть опір з величиною, близькою до розрахункової. При відсутності готового резистора, замість нього можна скористатися однією або кількома лампами розжарювання. Виконайте розрив електричного кола. Для цього можна розрізати один з живлячих проводів за допомогою ножа або кусачки. Ножем зачистите утворилися кінці проводів. Приєднаєте дані кінці до вихідних клем опору або лампочки. Переконайтеся в міцності з'єднання проводів і резистора чи іншого приладу, а також у відсутності оголених частин, що можуть призвести до ураження електричним струмом. Подайте напругу і перевірте працездатність і параметри роботи схеми.