Як розрахувати обсяг двигуна. дізнатися обсяг двтгателя по номеру.

Обсяг двигуна у кожного автомобіля - величина постійна і з часом не змінюється і не коливається. Від того який обсяг у машини, безпосередньо залежить його потужність. А цей показник впливає абсолютно на все - на швидкість і навіть на оформлення щорічної страховки на автомобіль.
Вам знадобиться
  • техпаспорт машини;
  • знання про пристрій двигуна
Інструкція
1
Щоб визначити обсяг двигуна і правильно його розрахувати, потрібно знати, як, в принципі, влаштований мотор машини. Задача двигуна - перетворювати теплову енергію, яка утворюється в процесі згорання палива в циліндрах, в механічну енергію, яка, власне, і дозволяє машині рухатися.
2
Циліндрів в Автодвигуни декілька. Поміщаються вони в єдиний блок, всередині якого ще додатково встановлені поршні. І вся ось ця система визначає свій роботою обсяг мотора. Розрахувати його, незважаючи на гадану складність, досить просто. Для цього потрібно знати технічні параметри "начинки", тобто циліндрів і поршнів, а далі все вважати за певною математичній формулі.
3
Формула, яка використовується для розрахунку обсягу двигуна , наприклад, для чотирициліндрової машини, виглядає так: V = 3,14 х Н х D в квадраті/1000 (це кількість оборотів в хвилину на низьких і середніх показниках). У даній формулі величина D визначає діаметр поршня двигуна , зазначеного в міліметрах, а Н - це хід поршня в міліметрах. Приміром, у авто діаметр поршня дорівнює 82,4 мм, а хід поршня - 74,8 мм, значить V двигуна у нього буде наступним: 3,14 х 74,8 х 82,4 х 82 , 4/1000 = 1595 сантиметрів кубічних. Відповідно, і потужність у такої машини середня.
4
Розраховується обсяг завжди або в кубічних сантиметрах, або в літрах. Визначаючи робочий об'єм двигуна , можна сміливо класифікувати всі автомобілі по групах: мікролітражні (обсяг до 1,4 літра), малолітражні (1,2-1,7 літра), среднелітражние (1,8-3, 5 літра) і великолітражні (понад 3,5 літрів). У більшості країн в світі від показників обсягів двигуна залежить оподаткування та страхування. Так, наприклад, в деяких європейських країнах для більш потужних авто (тих, які мають робочий об'єм двигуна більше 2000 кубічних сантиметрів) передбачається сплата підвищеного податку.
Двигуни автомобілів Волзького автозаводу випускаються невеликого обсягу, але, як відомо, літраж мотора можна з успіхом збільшити. Завдяки чому в наслідку збільшується потужність і динаміка автомобіля, що підштовхує прихильників управління машиною в спортивному стилі до здійснення тюнінгу двигуна .
Вам знадобиться
  • - нова поршнева група, - новий колінвал. - Допомога моториста.
Інструкція
1
Мотористи, в разі звернення до них за порадою, можуть запропонувати кілька варіантів по збільшенню обсягу двигуна , вибір одного з них залежить від побажання замовника, а також від того, яку суму власник готовий витратити на реконструкцію двигуна .
2
Найпростіший і маловитратний за коштами варіант передбачає банальну расточку гільз блоку циліндрів під установку поршнів більшого діаметра, що в підсумку незначно, але все ж збільшить літраж мотора. Застосування даного методу форсування двигуна спричинить лише витрати, пов'язані з придбанням нової поршневої групи.
3
Поряд з цим існує ще один варіант збільшення обсягу двигуна , який передбачає заміну штатного клонували іншим, що має збільшений радіус кривошипа. Відповідно, колінвал, спеціального виконання не може встановлюватися в двигун в комплекті зі звичайними поршнями, тому даний метод форсування передбачає також придбання спеціальної поршневий групи. В результаті проведення подібного тюнінгу мотора збільшується робочий хід поршня, що істотно збільшує обсяг кожного циліндра зокрема, і збільшує літраж двигуна в цілому.
4
Який з двох варіантів по збільшенню обсягу двигуна вибрати, кожен автомобіліст вирішує для себе сам. Але не варто забувати про те, що форсування двигуна виконується тільки в спеціалізованій майстерні висококваліфікованими фахівцями, в розпорядженні який маються високоточні прилади і необхідне обладнання, і які допоможуть власнику визначитися з вибором конкретного варіанту щодо збільшення обсягу мотора.
Зверніть увагу
Іноді для збільшення потужності мотора вносяться зміни в газорозподільний механізм, що передбачає реконструкцію головки блока циліндрів з заміною распредвала і клапанів. Вивчіть і цей варіант форсування двигуна. Хто знає, може він виявиться ще ефективніше по частині виявлення прихованих можливостей силової установки.