Як купити квартиру без агентства.

Придбати квартиру можна в будь-якому місті за готівковий і безготівковий розрахунок, через іпотеку або грошовий позику. Це можна здійснити за допомогою спеціальних агентств або самостійно. В останньому випадку можна скористатися кількома способами і оформити покупку без послуг ріелторів.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, яке житло ви хочете купити, де розташована квартира, віддаленість її від місця роботи, зупинок, дитячих садків, шкіл і парків. Від цього залежить ціна квадратного метра. Враховуйте той факт, що реальна вартість квартири може відрізнятися від ціни, яку просять продавцем в меншу сторону.
2
Визначившись з районом покупки, вам слід приступити до пошуку потрібного варіанту. Для цього можете скористатися пошуковою системою Інтернету або газетними оголошеннями. Можете залучити знайомих, друзів або рідних до пошуку відповідного варіанту. Чим більше ви використовуєте можливостей, тим швидше зможете купити житло.
3
Визначившись з районом покупки, вам слід приступити до пошуку потрібного варіанту. Для цього можете скористатися пошуковою системою Інтернету або газетними оголошеннями. Можете залучити знайомих, друзів або рідних до пошуку відповідного варіанту. Чим більше ви використовуєте можливостей, тим швидше зможете купити житло.
4
Після того як ви підібрали квартиру треба її ретельно оглянути, поговорити з власниками та поспілкуватися з сусідами. Можливо, квартира обтяжена спадкоємцями або в ній прописані неповнолітні діти. Ці перешкоди можуть ускладнити процес оформлення документів при покупці.
5
Попросіть продавця показати вам документи на квартиру , це має бути право власності на житло, відсутність заборгованості по квартплаті, акт про приватизацію, документ підтверджує кількість прописаних осіб в квартирі, паспортні дані власника.
6
Потім відвідайте банк для того, щоб помістити гроші на особовий рахунок для розрахунку за квартиру . Далі слід оформити угоду, для чого потрібно укласти з продавцем договір купівлі-продажу і завірити його в нотаріальній формі. Після чого слід зареєструвати факт покупки в державних органах, реєстраційній палаті. До договору додаються копії довідок з БТІ, довідка про виписаних членах квартири з домоуправління і стан рахунки комунальних платежів. Можете виплатити продавцю аванс або задаток, про що складається спеціальна угода в письмовій формі і розписка.
7
Далі передаєте гроші продавцю або шляхом перерахування на його особовий рахунок всієї суми грошей відразу або частинами або готівкою. Остаточні взаєморозрахунки можете зробити під час отримання акта-приймання передачі квартири.
8
Усі власники квартири повинні виписатися з неї протягом 14 днів з моменту укладання угоди. Це має бути прописано в договорі. Крім того в документі вказується предмет угоди, прописується вартість, площа. Усі витрати ви повинні обговорити з продавцем до початку оформлення угоди, крім того обов'язково з'ясуйте чи не полягає господар на обліку в ПНД або міліції. Чи немає в квартирі власників або спадкоємців з психічним захворюванням, узаконена перепланування, якщо така є, і не поспішайте купувати квартиру по дуже маленькою ціною.
Зверніть увагу
Деякі довідки можна оформити через агентства за певну вартість.
Корисна порада
Оформляйте покупку квартири ретельно перевіривши всі документи.
Придбання квартири в новобудові, безсумнівно, - довгоочікуване і приємна подія. Знання механізму купівлі квартири, прав і обов'язків продавця і покупця, особливостей оформлення договору купівлі-продажу допоможуть не стати обдуреним, не залишитися без грошей і без житла. Квартири в новобудовах можна купити безпосередньо у забудовника, інвестора або співінвестора, агентств нерухомості, організацій, уповноважених муніципальних властей.
Вам знадобиться
  • Каталог нерухомості
Інструкція
1
Визначтеся зі своїми вподобаннями за розміром і планування квартири. Для укладення договору необхідно поїхати в офіс ріелторської організації.
2
Оберіть спосіб оформлення нерухомості. Оформити квартиру можливо як пайовий внесок, інвестиційний внесок, участь у пайовому будівництві, переуступка прав вимоги, вступ до кооперативу або товариство.
3
Відвідайте офіс агентства нерухомості повторно, як тільки завершилося будівництво і здача будинку державною приймальною комісією. Це необхідно зробити, щоб підписати Акт прийому-передачі квартири.
4
Оформіть права власності на придбану квартиру. Для цієї процедури необхідний великий пакет документів, який ви можете уточнити у відповідному офісі.
5
Отримайте свідоцтво, що підтверджує право власності на квартиру в новобудові. Саме з цього моменту ви стаєте повноправним власником квартири і можете безперешкодно розпоряджатися нею на свій розсуд
Зверніть увагу
Не варто довіряти гроші організації, у якої ціни на квартири істотно нижче, ніж у інших продавців. Ця обережність дозволить уникнути махінацій та шахрайства. Вас повинні насторожити такі моменти, як відсутність параметрів майбутньої квартири, точної адреси, низький відсоток розстрочки, пропозиція здійснити початковий внесок без касового чека та підписання договору тощо.
Корисна порада
Перш ніж підписати документи і договір варто перевірити у продавця наявність основного пакету правовстановлюючих документів, який складається з інвестконтракта, постанови місцевих органів влади, державної реєстрації прав власності або оренди земельної ділянки, протоколу попереднього розподілу квартир, дозволу на будівництво, договору про залучення фінансових коштів.