Як плести бісером.

Бісер давно і міцно зайняв свою нішу в оздобленні одягу та виготовленні біжутерії. Незважаючи на те, що дрібні скляні намистини, звичайно, не зрівняються з справжніми дорогоцінними каменями, виглядають вони досить цікаво і бувають доречні в багатьох ситуаціях. Прикраси з бісеру добре поєднуються з легкими літніми вбраннями, використовуються в якості недорогих щоденних аксесуарів, біжутерії для дітей. Крім того, з бісеру можна створювати різні фігурки, сувеніри, гаманці і клатчі.
Вам знадобиться
  • тонкі голки, капронові або лавсанові нитки і дріт, замочки-карабіни, бісер різної форми і відтінків
Інструкція
1
Сьогодні серед великої різноманітності прийомів плетіння бісером , які використовуються різними майстринями, можна виділити кілька груп: ланцюжки, ажурні сітки, мозаїка, об'ємні джгути і шнури, спіралі, листя, крила і т. д. Існує безліч технік бісероплетіння: паралельне, голчасті, петельне, кругове, а також чудова техніка ндебеле.
2
Починати плести бісером краще з найпростіших візерунків для початківців.
3
Наприклад, варто освоїти «змійку» - дуже простий у плетінні візерунок. На нитку наберіть три бісеріни, а потім протягніть нитку ще раз на першу і другу бісеріни. Третя при цьому як би підніметься наверх і утворює верхівку зубчики. Потім наберіть четверту і п'яту бісеріни, просмикніть нитку в другу і четверту - утворюється зубчик верхівкою вниз. Далі набираються шоста і сьома бісеріни, нитка йде в четверту і шосту - знову зубчик вгору. Аналогічно дійте по всій довжині.
4
Закінчивши ланцюжок, що не відрізайте нитку, а Протягніть її по малюнку ланцюжка назад, періодично роблячи вузлики для фіксації. Це необхідно для того, щоб закріпити ланцюжок.
5
Отриману ланцюжок можна використовувати як браслета або тонкого кольє, закріпивши на її кінцях застібки.
6
Дуже просто сплести ланцюжок «хрестик». Для цього наберіть чотири бісеріни, замкніть їх у кільце, простягнувши нитку через першу бісерину. Перша і третя бісеріни будуть ключовими, а друга і четверная - робітниками. Ще раз пройдіть по другій і третій бісерин, створивши перехід для наступної ланки.
7
Наберіть ще три бісеріни (п'яте, шосту і сьому) і замкніть їх у кільце через третю бісерину. У вас вийшло друга ланка ланцюжка. Простягніть нитку через п'яту і шосту бісеріни і перейдіть до плетіння наступної ланки.
8
Дійшовши до кінця, як і при плетінні першої ланцюжка, пройдіться ниткою в зворотному напрямку.
Зверніть увагу
Постійно практикуючись і старанно ставлячись до справи, ви зможете швидко освоїти основні прийоми плетіння бісером і перейти до більш складних технікам, а значить, навчитеся створювати різноманітні оригінальні прикраси і хитромудрі фігурки. Отримавши певний досвід, ви зможете самі проектувати бісерні візерунки і створювати ескізи для плетіння.
З бісеру можна сплести практично будь прапор з простим малюнком. Це не вимагає складних навичок, плетіння займає одну-дві години. На основі схеми прапора виходять брелоки, кулони, сережки і навіть браслети.
Вам знадобиться
  • Зошит в клітинку, кольорові фломастери, зображення прапора, різнокольоровий бісер, нитки або волосінь, голка для бісероплетіння.
Інструкція
1
Можна знайти готову схему для прапора в інтернеті або створити самостійно. У зошиті в клітинку намалюйте прямокутник, відповідний розмірами прапору з бісеру, який ви хочете зробити. Кількість клітинок має дорівнювати числу бісерин. Розфарбуйте кольоровими олівцями або фломастерами клітинки так, щоб вийшов малюнок, схожий з зображенням прапора. Складні зображення можна обробити спеціальними програмами для вишивки, які розбивають малюнок на потрібне число пікселів.
2
Візьміть голку, всуньте в неї нитку або тонку волосінь. Наберіть на нитку все бісеріни першого ряду (можна починати плетіння прапора з будь-якої з його сторін).
3
Другий бісерний ряд буде приплітати до першого таким чином, щоб кожна бісеринка другого ряду опинилася над відповідною бісеринкою першого. Звіряйтеся зі схемою, вибираючи кожну бісерину. Першу бісеринку другого ряду приплітати до першої бісеріне першого, обводячи їх по колу голкою з ниткою. Потім так само подплетайте другу, третю і т.д.
4
Третій і наступні ряди з бісеру плетуться аналогічним чином. Якщо нитка скінчилася і потрібно додати нову, зв'яжіть кінці старої і нової ниток разом, прив'яжіть їх між бісерінамі попереднього ряду. І зробіть кілька вузликів для більшої надійності.
5
Одержаний бісерний прямокутник потрібно забезпечити фурнітурою, щоб отримати готовий виріб. Пришити до однієї зі сторін прапора бісерну петлю в 5-8 бісерин. Пройдіть волосінню крізь бісеріни петлі кілька разів, зробіть її якомога більш міцною. Якщо потрібно зробити сережки, прикріпіть до прапора з бісеру швензи і зробіть до цієї сережці пару. Якщо потрібен брелок, прикріпіть металеве кріплення для брелока до прапора.
Зверніть увагу
Кінці волосіні після зав'язування вузликів потрібно відрізати, а вузлики - акуратно припекти запальничкою (вогнем або гарячим краєм запальнички). Якщо перестаратися, вузлик згорить і все почне розплітатися, так що потрібно мати певну вправність.
Корисна порада
Нитки потрібно злегка стягувати, щоб візерунок був чітким і не було видно просвітів між бісеринками. Постарайтеся знайти рівний бісер для прапора, щоб малюнок не вийшов викривленим.