Як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти. Пам'ять відеоадаптера.

Обсяг відеопам'яті комп'ютера є однією з найважливіших характеристик комп'ютера. Саме пам'ять відеокарти є ключовим параметром при запуску відеоігор і вимогливих до ресурсів програм.
Інструкція
1
Щоб дізнатися обсяг відеопам'яті можна скористатися кількома способами. Для перегляду всієї інформації про відеокарту стандартними засобами Windows можна запустити базову утиліту Dxdiag. Для цього потрібно увійти в меню «Пуск», вибрати пункт «Виконати» (в Vista і Windows 7 можна відразу ввести назву в поле для пошуку), і у вікні, ввести Dxdiag. Запуститься програма, яка відобразить безліч технічних параметрів, у тому числі обсяг пам'яті та її тип. Також в Windows 7 і Vista для перегляду інформації про пам'ять можна натиснути правою клавішею миші на робочому столі, далі вибрати «Дозвіл екрану». У вікні, слід натиснути на посилання «Додаткові параметри». Відкриється екран властивостей відеокарти, де в одному з перших пунктів і буде вказаний обсяг пам'яті. Дані про відеокарту можна знайти в диспетчері пристроїв (Пуск - натискання правою клавішею миші на пункті "Комп'ютер" - Диспетчер пристроїв - Відеоадаптери).
2
Для визначення відеопам'яті так само можна скористатися сторонніми програмами. Існує невелика програма CPU-Z, в якій відображаються властивості процесора і відеокарти. Вона точно покаже всі важливі дані про систему і апаратне забезпечення комп'ютера.
3
Для користувачів відеокарт Nvidia існує програма RivaTuner. Встановивши її можна переглянути не тільки основну пам'ять відеоадаптера, але і змінити деякі його параметри, зокрема частоту обертання кулера, пам'яті і ядра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-JzvUX_uBFM
Зверніть увагу
Слід обережно користуватися програмою RivaTuner, т.к. її неправильне використання може послужити причиною поломки відеокарти. Перед установкою слід прочитати всі інструкції і вивчити кожен пункт її налаштувань.
Найчастіше обсяг пам'яті відеокарти цікавить тих, хто працює з графікою або любить комп'ютерні ігри з гарною якістю текстур і моделей. Визначити обсяг пам'яті відеокарти можна різними шляхами. Для цього скористайтеся кількома рекомендаціями.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися, який обсяг пам'яті у відеокарти , це, звичайно, прочитати необхідні відомості на упаковці придбаної відеокарти .
2
Інший спосіб передбачає те, що доведеться трохи попрацювати мишею. Щоб визначити пам'ять відеокарти і отримати найбільш повну інформацію про все, що стосується графіки на комп'ютері, з меню «Пуск» викличте команду «Виконати», клікнувши на відповідному рядку лівою кнопкою миші.
3
У командному рядку введіть без лапок і без пробілів команду «dxdiag», щоб запустити засіб діагностики DirectX. Дочекайтеся, поки завершиться збір даних.
4
У вікні «Засіб діагностики DirectX» перейдіть на вкладку «Дисплей», якшо по ній лівою кнопкою миші. Якщо у вас підключено кілька моніторів, вид вкладок буде трохи відрізнятися. Для двох моніторів буде дві вкладки: «Дисплей 1» і «Дисплей 2».
5
На вкладці «Дисплей» міститься повна інформація про встановлену відеокарту і її драйвере. Прочитайте в поле «Пристрій» потрібні вам відомості. Дані про обсяг пам'яті відеокарти міститимуться в рядку «Всього пам'яті».
6
Також визначити пам'ять відеокарти можна за допомогою виклику контрольної панелі самої карти. Зовнішній вигляд контрольних панелей у різних виробників відрізняється один від одного. Викликати панель можна через меню «Пуск». Увійдіть в «Панель управління», в розділі «Інші параметри панелі управління» знайдіть іконку контрольної панелі вашої відеокарти і клікніть на неї. Інший варіант - через папку «Мій комп'ютер» відкрийте папку «Program Files» і знайдіть у ній іконку контрольної панелі відеокарти . Знайдіть напис «System Information» або щось наближене до неї за смисловим значенням і клікніть по ній лівою кнопкою миші.
Корисна порада
На вкладці «Дисплей» ви можете додатково протестувати можливості DirectX. Кнопка «DirectDraw» відповідає за тестування 2D-графіки (тобто «плоскої» графіки, тієї, яка зазвичай буває на простому малюнку). Кнопка «Direct3D» дозволяє перевірити якість роботи 3D-графіки (об'ємні об'єкти і моделі).