Як відкрити інтернет-книгу.

Книги, які можна отримати через інтернет , можуть бути розраховані на читання з використанням різного програмного забезпечення. Тільки уявіть: що подумав би про вас співрозмовник років двадцять тому, запитай ви його, чим би зручніше прочитати книгу? А сьогодні це питання вельми актуальне у зв'язку з великою кількістю форматів електронних книг. Найбільш часто використовуються формати DjVu, FB2, PDF, CHM, DOC, RTF, TXT.
Інструкція
1
Для читання книг у форматі DjVu можна використовувати, наприклад, безкоштовну утиліту WinDjView - http://windjview.sourceforge.net/ru. Існує і варіант для роботи в MacOS. Цей формат розроблений спеціально для зберігання відсканованих документів, вміст яких погано піддається розпізнаванню тексту - рукописів, журналів, наукової літератури з великою кількістю формул і т.д. Також його використовують для найбільш точної передачі історичних та архівних документів, в яких крім тексту важливі індивідуальні особливості оформлення - фактура паперу, внесені виправлення, відбитки на чорнилі і т.д. Крім зображення DjVu-файл може містити текстовий шар та гіперпосилання. Формат дозволяє починати читання ще до повного завантаження переданого по мережі файлу.
2
Для читання книг у форматі FB2 (FictionBook) можна використовувати, наприклад, програму FBReader - http://www.fbreader.org. Цей формат заснований на стандартах XML і несе в основному тільки інформацію про текст. Зовнішній вигляд, в якому буде представлена ця інформація, цілком залежить від настроювань програми-переглядача книг цього формату.
3
Для читання книг у форматі PDF (Portable Document Format) цілком підійде безкоштовний Adobe Reader - http://get.adobe.com/reader/otherversions/. Цей формат, розроблений і активно впроваджуваний фірмою Adobe, в першу чергу використовується для представлення поліграфічної продукції в електронному вигляді. Він дозволяє впроваджувати в документи шрифти, зображення, форми, мультимедійні елементи і т.д.
4
Для читання книг в форматах DOC, RTF, TXT можна використовувати, наприклад, Microsoft Word. Це текстові формати різного ступеня «просунутості» - від простого тексту без ознак форматування (TXT) до документів зі складною структурою, графічними, мультимедійними та інтерактивними вставками (DOC).
5
Для читання книг у форматі CHM (Microsoft Compiled HTML Help) ніякого спеціального програмного забезпечення не потрібно - такі файли відкриваються стандартними засобами ОС Windows. Книги в цьому форматі в абсолютній більшості є різного роду довідниками, що складаються з набору HTML-сторінок і змісту з посиланнями. Іноді в них є предметний покажчик та інформаційна база для повнотекстового пошуку у вмісті сторінок.
6
Існує й універсальне програмне забезпечення, що дає можливість читати електронні книги в більшості форматів. Наприклад, програма STDU Viewer, яка підтримує формати TIFF, PDF, DjVu, XPS, JBIG2, WWF, FB2, TXT, Comic Book Archive (CBR і CBZ), TCR, PalmDoc (PDB), DCX, BMP, PCX, JPEG, GIF , PNG, WMF, EMF, PSD.