Як запускати програми на паскалі.

Головною проблемою для новачка в програмуванні на мові Паскаль стає саме запуск першої програми . Компілятор Паскаля має безліч функцій, серед яких можна легко заплутатися.
Інструкція
1
Для запуску програми -Редактор Турбо Паскаль достатньо запустити файл Turbo.exe в директорії bin встановленої програми . З'являється синє вікно, в якому і потрібно вводити код майбутньої програми . У верхній смузі відображаються пункти меню, необхідні для роботи з кодом. Щоб активувати це меню потрібно натиснути клавішу F10.
2
Після написання програми її слід зберегти, щоб уникнути непередбачених ситуацій. Щоб це зробити, потрібно перейти у відповідний пункт меню. Для цього на клавіатурі потрібно натиснути клавішу F10, вибрати вкладку File - Save, після чого відкриється меню збереження файлу. Після присвоєння програмі імені натискається клавіша Enter. Файл збережений. Аналогічним чином відбувається відкриття потрібного файлу (клавіша F10 - File - Open).
3
Щоб перевірити написану програму і запустити її, слід спочатку її скомпілювати. Для запуску компіляції застосовується комбінація клавіш Alt і F9 (послідовне натискання спочатку клавіші Alt, потім, при утриманні, клавіші F9). Якщо програма написана вірно і без помилок, то з'явиться напис: «Compile Successful: Press any key». В іншому випадку, компіляція перерветься, і курсор у вікні введення програми переміститься на місце з помилкою. Перед запуском програми необхідно домогтися її успішної компіляції.
4
Після компіляції програму можна запустити і протестувати за допомогою клавіш Ctrl і F9. Якщо немає помилок, то програма успішно запуститься, відобразивши результат виконання. Якщо ні, то буде вказано місце помилки і вискочить її пояснення у вигляді червоної таблиці.